Wpis z mikrobloga

Będę niedługo wykańczał mieszkanie i szukam tipów co warto mieć i uwzględnić w kuchni dla osoby która dużo gotuje.
Chodzi mi o rozwiązania przestrzenne, materiały, układ, jaki i sprzęty. Przestrzeń jest niestety ograniczona bo kuchnia jest tak naprawdę aneksem kuchennym (salon z kuchnią ma 28 m2 z czego kuchnia około 8 m2)
#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #wykonczenia #gotujzwykopem #kuchnia
  • 27
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@LeopoldStuff: młynek do mielenia.
Mam insinkerrator od 10 lat i tylko raz był w serwisie bo wpadła mi śrubka
Nad nad blatem zrobić drugi węższy blat żeby coś odstawić.

Okap kuchenny ale z silnikiem/wiatrakiem umieszczonym gdzies głębiej żeby było ciszej.

Zmywarka im wyzej tym lepiej

Miejsce na stolnicę
@Sl_w_k_1: masz na myśli młynek do odpadów ?

Nad nad blatem zrobić drugi węższy blat żeby coś odstawić.

Faktyczne może być przydatne

Miejsce na stolnicę

Jeżeli będzie blat albo wyspa to miejsce na stolnicę się znajdzie na tym blacie (nie planuje malutkiego blatu)
@LeopoldStuf: punkty oświetleniowe dobrze zaplanuj, żebyś w miejscach, w których będziesz coś kroił albo miał zlew nie było cienia jak staniesz. Ja miałem właśnie w projekcie zmian lokatorskich taki mały fuckup z tym związany. Chcieliśmy, żeby na etapie wykończenia obyło się bez kucia i po to był projekt zmian. Teraz jak już szczegółowy projekt wykończenia robimy, to dopiero i ja i projektantka zauważyliśmy, że będzie cień przy zlewie bo on już
@LeopoldStuff: Wymarzonej kuchni jeszcze nie mam, ale dużo gotuję i z takich rzeczy, które do tej pory zauważyłam, to:
1. fajnie jest mieć sprzęt typu małe AGD (mikser, rice cooker itp.) łatwo dostępny, "na wyciągnięcie ręki" - wtedy gotowanie nawet skomplikowanych potraw idzie szybko i łatwo. W wynajmowanym mieszkaniu miałam wyspę, w której były szafki, a na górze po jednej szufladzie i zajebiście sprawdzało mi się trzymanie w tych dolnych szafkach
@emitar: wybór kuchenki indukcyjnej to oddzielny temat, już widziałem właśnie powtarzające się opinie że warto wybrać taką z płynną skalą. Chciałbym że kuchenka była w stanie jako tako poradzić sobie z wokiem ale jeszcze nie wiem czy coś znajdę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Pantegram: mam już wstępną listę sprzętów których będę potrzebował min (oprócz podstawowych typu lodówka, piekarnik, kuchenka) duży mocny blender stojący, blender ręczny, pewnie mikrofala (ale tu nie jestem przekonany bo i tak rzadko używałem), ekspres do kawy i zastanawiam się nad małym piekarnikiem dodatkowo.
Wyspa to jest też jeszcze nieokreślony temat bo oczywiście jest fajna i wygodna ale jak się ma ograniczoną przestrzeń to może lepiej miejsce na porządny stół zrobić
@Drmscape2: faktem jest że nie sprawdzałem jeszcze jak to w praktyce działa i czy jest wygodne. Wiem że robi się ekspresy w zabudowie więc zakładałem że dostęp do nich w celach serwisowo czystościowych jest jakoś przemyślany ale tego nie wiem