Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy jest sens brać ślub z dziewczyną, która ma zupełnie inne podejście do finansów? Ja jestem oszczędny, wg niej nawet skąpy ( ͡° ͜ʖ ͡°), a ona sobie żyje od wypłaty do wypłaty. W kryzysowych sytuacjach, np. gdy straciła pracę, pożyczam jej pieniądze. W tej chwili zarabiamy prawie tyle samo. Ja 5300zł, ona 4900.
Wynajmujemy mieszkanie, kosztami dzielimy się po pół.

Jakie widzę problemy ze ślubem:
- ona nie ma pieniędzy na wesele, jej rodzice nie są specjalnie bogaci, więc będzie musiała wziąć kredyt, bo chce wielkie wesele na 150 osób.
- wolałbym mniejsze wesele, ale mogę się zgodzić na zapłacenie połowy kosztów wesela, nawet jeśli będzie chciała takie duże.
- obawiam się, że po ślubie będzie chciała żebyśmy wspólnie dysponowali pieniędzmi, a na to się kategorycznie nie zgadzam.
- obawiam się, że nawet jeśli będzie chciała żebyśmy żyli tak jak do tej pory (osobne konta) to po ślubie jej się może to zmienić. A nie wiem czy się zgodzi na intercyzę.
- ona ma problem ze spłatą długów, aktualnie ma 45 000zł długu u mnie i ok. 20 000zł u jej rodziców. Mi spłaca 200zł miesięcznie jeśli ma dobry miesiąc, a rodzicom chyba w ogóle. Uważam ją za niezaradną osobę, boję się że gdybym stracił pracę to zostalibyśmy na lodzie (na szczęście mam dużo oszczędności).
Ona nie umie żyć w normalny sposób. Nie gotuje, bo nie lubi i szkoda jej czasu, co chwile leci do kosmetyczki, kupuje mnóstwo niepotrzebnych rzeczy. Nawet koronawirus nie pomógł, gdy straciła pracę to nadal wydawała dużo pieniędzy poprzez zaciąganie pożyczki u mnie.

Na szczęście nie chcemy mieć dzieci, więc ten problem odpada, ale gdyby zaszła w ciążę to nie wiem co bym zrobił. Nie wyobrażam sobie mania dziecka z nią.

#zwiazki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #603a1f7ba6e343000ac02702
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 91
@AnonimoweMirkoWyznania: slub? Chlopie - Olej te karyne! Po co Ci baba co ani nie przydusi Cie kopytem jak Cie poniesie z wydatkami - bo nie poniesie, ona wyda wszystko szybciej. Nie ugotuje - bo nie lubi. Domyslam sie ze glowne zajecia to fb/insta/tiktok?

gdyby zaszła w ciążę to nie wiem co bym zrobił. Nie wyobrażam sobie mania dziecka z nią.


a zycie wyobrazasz?
OgnistaWoda: > więc będzie musiała wziąć kredyt, bo chce wielkie wesele na 150 osób.
Nie zdziw się jeśli będzie wymagała od Ciebie sfinansowania wesela, ona żadnego kredytu na siebie nie weźmie xD

Uważam ją za niezaradną osobę

Ona nie umie żyć w normalny sposób.

Taką sobie wybrałeś, a teraz się żalisz. Po co z nią dalej jesteś?

gdy straciła pracę to nadal wydawała dużo pieniędzy poprzez zaciąganie pożyczki u mnie.

aktualnie