Wpis z mikrobloga

mirki, mam pytanie dot. #wynajem #mieszkanie. Mieszkam w mieszkaniu już ponad 1,5 roku. Ostatni remont był tutaj ponad 7-10 lat temu i mieszkanie jest wykończone bardzo tanimi materiałami. W kuchni pękły dwie płytki - nie upadło nic na nie, nie mają punkt w którym widac, że coś tu upadło i #!$%@?ło dalej. To bardzo delikatne pęknięcia.

I teraz pytanie - czy mam kłócić się z właścicielem, że to nie moja wina i niestety po takim czasie płytki mają prawo pęknąć (tak samo jak stary telewizor może się zepsuć i nie odda go na gwarancje, a na płytki też z pewnością nie ma gwarancji).

Ogólnie właściciel jest dość specyficzny, w umowie nie mam nic od odmalowywaniu ściana w mieszkaniu powstały zabrudzenia np. od stojącego w danym miejscu łóżka. Próbowałem to zmyć ale jedyne co mi się udało to zmyć farbę, co uwydatniło stary żółty kolor xD. Ofc właściciel analizował te zabrudzenia i coś czuje, ze bd chciał na mnie zrzucić winę.

#kaucja #blok
  • 18
@ama_tor: Czy będzie chciał zrzucić winę, to nie wiem, ale jak nie masz nic w umowie, to obowiązują tu przepisy kodeksu cywilnego, który bardzo wyraźnie mówi, że naprawa takich rzeczy leży w gestii najemcy, czyli twojej.
@Drmscape2: ale tu mamy naturalne zużycie materiału, na które nie mam wpływu - § 3. Jeżeli rzecz najęta uległa zniszczeniu z powodu okoliczności, za które wynajmujący odpowiedzialności nie ponosi, wynajmujący nie ma obowiązku przywrócenia stanu poprzedniego.
@ama_tor: Co do płytek, to się dogadacie bo trudno żebyś rwał i nowe kładł we własnym zakresie, ale odmalowania brudnych ścian jak najbardziej może od ciebie wymagać.
art. 681 KC

Do drobnych nakładów, które obciążają najemcę lokalu, należą w szczególności: drobne naprawy podłóg, drzwi i okien, malowanie ścian, podłóg oraz wewnętrznej strony drzwi wejściowych, jak również drobne naprawy instalacji i urządzeń technicznych, zapewniających korzystanie ze światła, ogrzewania lokalu, dopływu i odpływu
@FulTun: no w głównym pokoju parkiet się rozsuwa bo jest źle położony, powstają „dziury”. Wiec w kuchni tez pewnie #!$%@? jest położne. Czy nieprawidłowy montaż tez mógł źle wpłynąć?
@ama_tor: No tak bywa że szybko i tanio a potem jak mówisz są kwiatki. Usterki sfotografuj i jemu przesili żeby nie było tak że to on pierwszy to zobaczy i zacznie fochem strzelać czemu nie zgłoszone było. Z marszu Jeb i cyk do niego. Będziesz mieć spokojniejsze życie.
@FulTun: Właściciel był pare dni temu i to zobaczył, ja w sumie tego nie widziałem ew ignorowałem. Ale tez z doświadczenia nie wszystko zgłaszałem bo wysłałem na początku info o problemach i one były ignorowane, dlatego tez wyprowadzam się bo mieli problem z wymiana zepsutego łóżka xD
@ama_tor: Ja wynajmowałem takiej jednej paniusi mieszkanie i miałem tam podłogę z powloką 3mm coś ala Gorilla nie do porysowania szpilkami itp a jednak podłoga od tarasu przez przedpokój była zryta, okazało się że kosiarkę ciągała mi przez dom 2x w tygodniu bo nie chciało się jej nią domu objeżdżać. Wyj3balem na zbity pysk debila. A u Ciebie to zwykle zrozumiałe tu pękło a tu się rozeszło bo takie materiały zastosował
@FulTun: Czyli powinienem walczyć i się z nimi kłócić? Niestety to nie jest typ, który idzie na rękę - jak się wprowadziłem to obiecali naprawić szafę wnękowa (drzwi się zaginały i wypadały z szyn) i dopiero jak się wyprowadzam to planują naprawić xD
@ama_tor: Ja mam teraz muzyka na wynajętym, ciśnie na flecie melodyjki i płaci na czas a że tam by się coś urwało czy zawias czy tam gniazdko to mam to w doopie bo to może się zdarzyć i afery się nie robi, jak by coś na płytki spadło i je uszkodziło to cyk i nowe założył bym by był zadowolony i dalej mieszkał i płacił. I jeszcze bym mu browara postawił
@FulTun: Właśnie teraz przeprowadzam się fo mieszkania, gdzie właścicielka jest moja znajoma, która szybko ogarnia naprawy (zleca do takiego pana). Dużym plusem jest jakoś wykończenia i to ze to nowe mieszkanie
Płytka w kuchni, która pękła sama... płytka ceramiczna ma jakieś 15N/mm2 wytrzymałości na zginanie przy sile łamiącej 200N i grubości poniżej 7,5mm. Coś upadło punktowo najpewniej.