Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pan_Slon: tworzysz dla każdego klienta extension a potem musisz zrobić route żeby wiedzieli jak wyjść na zewnątrz
  • Odpowiedz
@japukamtywchodzisz: @Pan_Slon: Nie asterisku tylko FreePBX, FreePBX bazuje na Asterisku (ba, wykupili nawet tworcow Asteriska) ale raczej nie postawisz go na malinie. FreePBX jest duzo prostszy bo masz gui, moze jakis wizard jak router zamiast bawienia sie w terminalu co nie jest problem, tylko pewnie nie znasz terminow dotyczacych SIP czy VOIP. Dlatego firmy kupuja gotowce Cisco, Siemensa, Panasonica czy lokalnie Slicana i Platana, jak ktos ma czas to wdraza
  • Odpowiedz
Połączenia ustawione, mogę wychodzić przez gsm i dzwonic na gsm, przekierowania też poprawne a słychać nic :(

Wewnątrz po SIP też głucho, coś jeszcze trzeba ustawić?


@Pan_Slon: Sam sobie odpowiem, jak coś nie działa to wyłącz i włącz ponownie - reboot rozwiązał sprawę ;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pan_Slon: ustaw sobie jeszcze właściwe sterowniki dźwięku żeby mieć możliwie najlepsza jakość w telefonach. Nie wiem jak teraz to wygląda ale kiedyś standardowo nie było kodeków HD
  • Odpowiedz
@cracker: dzięki, przydadzą się te informacje, teraz myślę jak to wszystko ustawić tj dialplany, nagrywanie, ivr etc oraz na czym docelowo to postawić, obecnie jest rpi 4
  • Odpowiedz