Wpis z mikrobloga

@MrMate: miałem 17 lutego zabieg FemtoLasik, -4.25 lewe oko, -5 prawe. Poprawa jest ogromna, następnego dnia widzisz niesamowicie daleko, ale troche rozmazane, a wokół świateł taki lekki bloom/poświata, zabieg robiłem w klinice Gemini w Ostravie. Oczy paliły po zabiegu jak cholera w momencie, kiedy krople znieczulające przestały działać. W domu tabletka nasenna, pospane 5-6 godzin, pobudka bezbolesna, nic już nie bolało. Jutro jadę na wizytę kontrolną. Pytaj o co tylko zapragniesz
@Sliddqvist: jak z nieba mi spadłeś ;) właśnie o tym miejscu myślałem w przypadku operacji.

Więc może tak:
-jak widzisz teraz? Wszystko idealnie?
-ile zapłaciłeś? zgodnie z cennikiem czy da się coś utargować?
-palenie oczu minęło następnego dnia i żadnych innych dolegliwości?
-kiedy znikneła poświata?
-jak w nocy widzisz? Bo czytam, że może być gorzej.
-miałeś astygmatyzm? Bo wadę mam podobna tylko mam astygmatyzm.
@MrMate:

Ogólnie początkowo nastawiałem się na Katowice, Optegra, na zabieg PRK/Lasek za 4k. Na badaniu kwalifikacyjnym (trwało ono dłużej niż badanie + zabieg w Czechach...) powiedzieli mi, że zalecają Femtolasik, a tutaj już cena była dużo większa, więc babcia pracująca w szpitalu zapytała tamtejszą okulistkę o opinię, stąd czechy.

1. 4 dzień po zabiegu, widzę dalej i ostrzej niż przedtem w okularach, ale jest taka mgiełka/rozmycie/niewyraźność - bardzo delikatna, wszystko nadal
@Sliddqvist: dzięki za informacje, jak mi coś wpadnie to będę pytał.

Jak stracisz poświatę napisz, ja zapytam o to za tydzień. ;-)

A jak Ci się jeździ samochodem? Czy jeszcze nie prowadziłeś?
@MrMate: nic się nie pogorszyło, żadne objawy nie doszły, wzrok jest ogólnie stabilniejszy, niewielka poświata wokół świecidełek nadal jest, słońce razi już mniej, nadal została lekka niewyraźność/mgiełka, ale wystarczy parę razy mocniej mrugnąć i jest lepiej, to może nawet 3-6 miesięcy być, skończył mi się antybiotyk Tobradex, teraz rano i wieczorem zakraplane będzie Flucon, który dostałem po pierwszej kontroli i miałem zacząć stosować jak skończy się Tobradex.

Na wizycie powiedzieli, że
@MrMate: nie miałem jeszcze okazji, pracuję z domu więc obecnie jestem zabunkrowany, wzrok się nie pogorszył, poświaty lekkie nadal są, oczy się nie wysuszają, jest mi ogólnie ciężej skupić się na obiektach bardzo bliskich oku, jakbym miał lekką nadkorektę na plusy. Ogólnie nie przeszkadza mi to, bo do tej pory (25 lat) prawie w ogóle z tak mega bliska nie patrzałem na nic.
@MrMate: nie, ciemny motyw jest u mnie włączony gdzie sie da, nic mnie nie męczy. Jedyne co męczy, ale męczyło też przed operacją, to czytanie ok. godziny czegoś na telefonie, a potem patrzenie dosłownie gdziekolwiek indziej, może to kwestia akurat moich oczu, albo norma po telefonach.
@Sliddqvist: Hej, jak teraz "wygląda" Twój wzrok? Jestem kompletnie zaskoczony tą ceną za LASIK, myśle żeby we wrześniu tam pojechać. Jak to wygląda czasowo - ile czekałeś na termin, ile czasu do badania itd. ?:)
@AXYZE: terminów było sporo, bo była jeszcze zima. Chyba całość nie trwała dłużej niż tydzień lub minimalnie dłużej, już nie pamiętam. Dali mi dzień, przyjechałem, badania i po pozytywnym wyniku pytanie czy robimy operacje - po potwierdzeniu zakropili oczy znieczuleniem i miałem robioną korektę. Po korekcie dali mi okulary przeciwsłoneczne, zaprosili do gabinetu gdzie informowali mnie co mam robić po powrocie do domu, co może się dziać, dali mi krople do