Wpis z mikrobloga

@zalozylem_usunalem_powrocilem
Zajebiście tylko kto mi sprawdzi czy moja maska ma jakiś atest z dupy?
Policjant ma takie uprawnienia i się zna czy zerwą mi maskę i wyślą ją na badania do laboratorium to sprawdzające?
To jest jak z gaśnica w samochodzie masz obowiązek posiadać ale policjant nie ma obowiązku sprawdzać czy jest ważna bo nie ma do tego uprawnień.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@KanapkaPL: Nikt nie będzie patrzył czy masz atest, wyluzuj :) fpp2 różnią sie dosyć znacznie od zwykłych chirurgicznych i wystarczy rzut oka żeby wiedzieć kto jaką nosi. W de od jakiegoś czasu jest nakaz tylko fpp2 i nie widziałem żadnego patrolu ani żadnych służb które by to gdziekolwiek sprawdzały. ALE większym problemem są ludzie, spróbuj wejść w zwykłej do sklepu to zaraz jakaś stara baba sie #!$%@?, ludzie sami siebie napiętnują
@zalozylem_usunalem_powrocilem mieszkam w Niemczech i jakis miesiąc temu wprowadzili te FFP2 lub chirurgiczne w miejscach jak na obrazku. Ale tam przynajmniej nie są tak #!$%@? żeby na zewnatrz nosić. Zresztą nawet jak w Polsce jestem to chyba musiał bym być zjebem żeby na świeżym powietrzu nosić maskę...
@Somsiad-z-prawej: No ale widzisz o co mi tutaj chodzi, rząd wpada na jakieś dziwne pomysły, np podwójna maska chirurgiczna, zamknięcie losowych branż, a nie ma kto respektować noszenia maseczek takich zwykłych. Ciekawi mnie bardzo jaki poziom zarazem mielibyśmy gdyby ludzie podchodzili do tego na poważnie - maska chirurgiczna na twarzy a nie kinol na wierzchu, szalik lub całkowity brak maseczki...
@Atx0937 Osobiście uważam że jadąc komunikacją i słuchając muzyki nie mając kataru/kaszlu nie powinienem być przymuszany do noszenia maski. Ty piszesz o jakimś eksperymencie co by się stało itd. ale czemu my musimy być myszami w tym eksperymencie? Już był okres że siedzieliśmy wszyscy w domu i nie pomogło, z tymi maskami to też jest tylko po to żeby stworzyć pozór że coś robią/okazja do wałku. Przyjdzie wiosna będzie po obostrzeniach. Nie