Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
Byczki, mam problem z pleśnią w domu. Normalnie masakra jest. Co zmyję, to za jakiś czas znowu się pojawi. Kupiłem pochłaniacze wilgoci ale to gówno daje. Mieszkam na ostatnim piętrze i w zimie jak śniegu jest od cholery na dachu to mój sufit przechodzi gehennę xD Polecacie może jakieś środki chemiczne, płyny czy cuś? Przecież to żyjący rak jest (°°

#dom #plesn #majsterkowanie #pytanie #niewiemjaktootagowac #problem #chemia xD
Mega_Smieszek - Byczki, mam problem z pleśnią w domu. Normalnie masakra jest. Co zmyj...

źródło: comment_1613636157Rv88WVJXqEkbhGclzbTipx.jpg

Pobierz
  • 64
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Mega_Smieszek: zetrzyj pleśń potem popsikaj tym, koło 10zł będzie Cie to kosztowało

@Tervaskanto: @Mega_Smieszek: tylko nie rób tak jak ten Mireczek mówi bo rozniesiesz zarodniki po całym domu, tym się tylko psika i zostawia na 20 minut, nic nie ściera

Do tego pamiętaj że potem musisz z 48h wietrzyć, pryskałem tym w garażu i po dobie nadal nie dało się wysiedzieć
  • Odpowiedz
@Mega_Smieszek my robiliśmy tak w robocie, do gołej cegły, osuszyć do cna, chemia przeciw grzybna i ogólnie przeciw pleśniowa po tych czynnościach solidne tynkowanie gruntowanie malowanie i po wyschnięciu wszystkiego pochłaniacze wilgoci plus znowu oprysk przeciw grzybem i powinien być spokój.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@hdh3he3: głupoty pier...... pleśń najpierw musi zmyć, potem miejsce gdzie ta pleśń była dokładnie wypsikać tym środkiem

@Tervaskanto: tak się składa że nawet instrukcja na opakowaniu mówi żeby nic nie zmywać ani nie ścierać.

Zarodniki pod wpływem wody i tarcia rozniosą się w inne miejsca wraz z powietrzem i będzie miał je w innym rogu pokoju i w płucach

Będziesz się kłócił z instrukcją? Nie mądrz się jak gówno wiesz.
  • Odpowiedz
@Mega_Smieszek: Naprawa dachu, nastepnie skucie tynku do cegły, osuszenie, srodek przeciwgrzybiczny i nowy tynk. Te wszystkie preparaty usuwają grzyba tylko powierzchniowo. On dalej jest w ścianie. Jeśli taka droga jest niemozliwa to się wynoś z tej nory jak najszybciej zanim powaznie zachorujesz.
  • Odpowiedz
@hdh3he3: będę a gówno to masz we łbie. Myślisz że dlaczego mu ten środek polecam? sam robiłem dokładnie tak jak mu napisałem z pleśnią w piwnicy gdzie cały czas jest wilgoć, pleśni już nie ma
  • Odpowiedz
@Tervaskanto: Uwielbiam takich ludzi którzy nie umieją przyznać się do błędu. Sam pracowałem tym środkiem i pamiętam instrukcje ale proszę bardzo merytorycznie:

https://szybkikoszyk.pl/plyn-przeciw-plesni-i-grzybom-savo-500-ml.html

Nie usuwaj pleśni przed użyciem produktu, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się niebezpiecznych zarodników.


Widzisz Mireczku, i po co było wychodzić na idiotę przy wszystkich? No chyba że znasz się na tym produkcie lepiej niż koncern chemiczny który go wyprodukował ( ͡° ͜ʖ ͡°) Polecam się
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Tervaskanto: zmiana tematu bo wyszedłeś na debila? O ile tego nie robiłeś w ffp2 masz to już w płucach. Nawet jeżeli nie to poroznosiles je po całym pomieszczeniu?

Daruj sobie ten uśmieszek i zmianę tematu, chciałeś przycwaniaczyć a byłeś zbyt ograniczony żeby chociaż wygooglowac instrukcje to teraz przełknij żabę i idź płakać w róg swojego zapleśniałego pokoju ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Tervaskanto: Nawet nie musiałem, to czysto logiczne że pleśń lubi wodę a zarodniki latają w powietrzu. No ale to trzeba myśleć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale wiadomo, im głupszy tym myśli że więcej wie i będzie się kłócił i dalej dyskutował nawet po przedstawieniu merytorycznych dowodów. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@chixi: panele xps takie jak pod podłogowe na pianokleju xps. Na to płyty gk też na kleju xps. Sam panel wystarczająco izoluje. Gk nakleiłem dla wygody i wyrównania ścian. Sufit podwieszony. Nie ma sladu już 3 lata i nie będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ważne żeby mostków termicznych nie zrobić.
  • Odpowiedz
to czysto logiczne że pleśń lubi wodę a zarodniki latają w powietrzu.


@hdh3he3: a gdzieś napisałem że tak nie jest? Merytoryczne dowody: wygooglowałem sobie xD szkoda czasu na ciebie, głupszemu trzeba ustąpić, nara
  • Odpowiedz