Wpis z mikrobloga

Przegrywy narzekacie że dziewczyny są dla was niemiłe i oschłe a sami do tego doprowadziliście.

Rozmawiałam ostatnio o tym z koleżanką i ona potwierdziła moje obserwacje.
Jeśli śmiejesz się i jesteś miła dla mężczyzn to masz przez to masę problemów.
Wypisywanie na portalach społecznościowych, "creepy" zagadywanie, stalk.

Mam wrażenie że jeśli kobieta śmieje się czy jest miła podczas rozmowy to wy od razu odbieracie to na zasadzie "podobam się jej". Nie wiem czy to jacyś kołcze podrywu wam tak nagadali czy o co chodzi, ale niektóre dziewczyny starają się po prostu być miłe dla każdego i mają coś w rodzaju wesołego nastroju.

No ale przez wasze zachowanie taka dziewczyna zauważy że ma przez to problemy czy nawet jest to niebezpieczne no i prędzej czy później zacznie się zachowywać z dystansem.

#przegryw #takaprawda ##!$%@?
  • 24
@tmp1: Może źle to napisałam. Można pomylić bycie miłym z podobaniem, ale błędem jest zakładanie z góry że na pewno się podobasz.
Możesz poprosić dziewczynę o kontakt czy napisać do niej nawet jak nie jesteś pewny czy się podobasz, ale musisz odpuścić jeśli dziewczyna wtedy już nie wykazuje zainteresowania.
Ja pisałam o creepy sytuacjach gdzie przegrywy piszą litanie w wiadomościach, wychodzą z pretensjami że teraz im nie odpisuję, stalkują itd

No
sami do tego doprowadziliście


@sweet_dream99: Doprowadził do tego niedobór dostępnych kobiet, a ta i inne patologiczne sytuacje są tylko jego konsekwencjami ¯\_(ツ)_/¯

No i druga kwestia że jeśli widujecie się regularnie i dziewczyna nie jest skrajnie nieśmiała to zazwyczaj sama zainicjuje kontakt


@sweet_dream99: Jakoś nigdy nie zaobserwowałem czegoś takiego, ale mam pewne przeczucie dlaczego ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@sweet_dream99: brak skilla spolecznego i dlatego ktos moze pomylic zainteresowanie z byciem milym. Mi zazwyczaj wystarczy nawet zwykla wymiana spojrzen, zeby zauwazyc zainteresowanie ale nawet u kolegow co rozmawiaja z jakimis dziewczynami jest to dosyc widoczne czy one sa chetne.
@sweet_dream99: Większość ludzi tutaj wstydzi się w ogóle zagadać, a ty piszesz o jakimś wypisywaniu czy byciu nachalnym XD Część przez niską samoocenę i brak umiejętności społecznych nawet jakby dziewczyna z nimi otwarcie flirtowała nie odczytali by tego jako zainteresowanie, a tym bardziej nie zrobili by tak po jakimś uśmiechu czy śmianiu się z żartów. Czego jeszcze przegrywowie są winni, wojny w czeczenii?
@sweet_dream99:

to wy od razu odbieracie to na zasadzie "podobam się jej"


To taki mechanizm, przez który osoby samotne interpretują zwykłe zachowanie płci przeciwnej, jako znaki, że się jej spodobałeś. Ma to nas zachęcić do podjęcia ryzyka, którego byśmy w innym przypadku nie podjęli. Ja, choć znam doskonale działanie tego mechanizmu, to i tak odrobinę wpływa na moje zachowanie. Ale na szczęście z czasem coraz lepiej potrafię go stłumić.