Wpis z mikrobloga

Taniej w skali państwa zapłacić za tą antykoncepcję niż pokrywać koszty (w postaci wszelkich zasiłków, zapomóg itp itd) wynikające z niechcianych ciąż u ludzi


@PDCCH: Poproszę wyliczenia popierające te tezę. Najlepiej takie uwzględniające likwidację 500+, które jak pokazują dane nie zwiększa dzietności, więc jest bezużytecznym obciążeniem budżetu.

Ogólnie to też wydaje mi się, że jeśli chodzi o finansowy punkt widzenia to chyba jednak taniej jest nie dawać pieniędzy patologicznym dzieciorobom i
Z jednej strony państwo ładuje kupę forsy w zwiększanie dzietności

@Herubin: To akurat nie uwżam za sensowne. Na świecie jest wystarczająco dużo ludzi i nie ma żadnej zalety żeby to akurat właśnie Polacy zwiększali swoją dzietność. Tyle że trzeba przywyknąć do myśli, że w Polsce będą mieszkać i pracować ludzie którzy niekoniecznie tu się urodzili.
Ale tak czy owak, wikeszy społecznie i gospodarczo pozytek z dzieci chcianych i planowanych niż z
Z jednej strony państwo ładuje kupę forsy w zwiększanie dzietności a z drugiej ma ładować kupę forsy w to żeby ją zmniejszać. Totalny absurd lewicowego świata.


@Herubin: Nie do końca się zgodzę. Teoretycznie ma to szansę zwiększać dzietność wśród ludzi, którzy świadomie chcą mieć dzieci, a zmniejszać liczbę niechcianych ciąż. Teoretycznie.
Natomiast nijak to wg mnie nie wyjaśnia dlaczego miałbym płacić za jedno, za drugie albo za oba - nie mój
@PDCCH: To jeszcze prosiłbym o badania które wskazują, że takie dzieci są w czymkolwiek gorsze. Sam jestem dzieckiem z wpadki jak i cała masa mniej lub bardziej tego świadoma. Ba większość moich znajomych z dziećmi ma je właśnie z wpadki a mówimy tu o młodym pokoleniu dobrze wiedzącym jak działa antykoncepcja i mającym na nią pieniądze. Normalne i kochane dzieci bez żadnych problemów.

Ba byłoby to kolejne narzędzie finansowania bananowej młodzieży
@instalacja:

Podobnie jak przy braku BMW 5 (a nawet mniej, bo w piątce masz większe szanse na przeżycie przy wypadku, zwłaszcza jeśli dotąd jeździsz strupiałym golfem dwójką)



Wypraszam sobie, jeżdżę autobusem i moje poczucie estetyki jest zagrożone :/
beka. Feminizm nie jest do podobania się mężczyznom


@pierogu: beka, bo nie czytasz nawet, albo nie rozumiesz na co odpisujesz.
Nigdzie nie pisałaś, że to mężczyźni wyśmiewają feminizm i ja też o tym nie pisałem. Ba, właśnie to większość kobiet na zachodzie nie deklaruje się już jako feministki, więc zweryfikuj swoje poglądy.
Zanim napiszesz jakąś następną stereotypową i seksistowską bzdurę, lepiej dwa razy się zastanów.
@Kerrigan mam jako przegryw płacić w podatkach na gumki dla ruchaczy? Niedoczekanie xd no chyba że państwo stwierdzi że seks to potrzeba jak jedzenie i powstaną programy pomocy przegrywom i wykluczonym seksualnie ( ͡º ͜ʖ͡º) to wtedy tak, zgodziłbym się że skoro to taka wazna potrzeba to niech mają refundację
ale czy ten pożytek jest wart ceny dopłacania do kondomów wszystkim


@instalacja: Myślałem tu akurat o antykoncepcji hormonalnej dla kobiet. Można by tez sobie wyobrazić "socjalne" gumy dostępne np w aptece / przychodni. Większość ludzi i tak kupi "lepsze", markowe, a ci którcy ni e stać dostali by te darmowe, socjalne. W skali państwa koszt żaden.
@Kerrigan jak byłyby refundowane to wtedy refundowanie antykoncepcji byłoby ok. Ale w innym przypadku absolutnie nie. Mi i tak nie robi to różnicy bo nie będę nigdy korzystał, także lepiej niech nie wprowadzają ani tego ani tego