Wpis z mikrobloga

@LizavietaNebulla: ale #!$%@?ące było w tym serialu gloryfikowanie używek. No przecież masz lepsze możliwości intelektualne na fazie xD No i standardowa filmowa klisza na temat wychodzenia z uzależnienia - wyrzucasz tabletki do kibla a alko wylewasz do zlewu i już możesz iść grać w szachy xD w rzeczywistości wychodzenie z tego wszystkiego to temat na osobny sezon, ale juleczkom by sie to słabo oglądało więc cyk postanowiła że rzuca to rzuca
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TurboDynamo: to prawda. Serial był sztampowy. Nie zrobił na mnie wrażenia. Dobrze sfilmowany, ale sztampa. Nawet jej relacja z woźnym, który zaprzyjaźnia się z małą sierotą i uczy ją gry w szachy. Dużo klisz, kalek z innych historii, taki filmowy pop.
  • Odpowiedz
@LizavietaNebulla: ogólnie oglądało się to fajnie i spoko, po prostu mnie denerwuje takie bagatelizowanie nałogów a nawet przedstawianie jako czegoś fajnego, pomocnego(na początku genialnie sie). Sam jestem wychowany na filmach gdzie prawdziwy twardziej jara szlugi i troche mi zajęło rzucenie ich jak już byłem 20+. Z tym nie ma zartów
  • Odpowiedz
@TurboDynamo: jakie bagatelizowanie? Uzależniona od psychotropów, które jako kilkuletnie dziecko dostawała od opiekunków rzekomo na lepszy sen. Potem fiksacja po odstawieniu prochów. Dodatkowo, przez alkohol spadła na dno a dzięki pomocy tej czarnej się wygrzebała. Gdzie tutaj gloryfikacja?
  • Odpowiedz
Gdzie tutaj gloryfikacja?


@ProjektGdansk: jako dziecko pod wplywem psychotropów nagle dostawała zajebistego skilla do grania. Potem jak byla starsza to pod wpływem psychotropów lepiej grała. Co jest faktycznie bzdurą, to nigdy tak nie działa. Poza tym prychotropy psychotropom nie równe, tam jest przedstawiona lekomnia jako coś co dodaje jej skilla.
Potem proces rzucania jest przedstawiony jako postanowienie ze już dość, wyrzucam do kibla i po wszystkim. To tak nie działa. Właśnie
  • Odpowiedz
Protip - używki nie było głównym motywem serialu, więc nic dziwnego że temat odstawienia został potraktowany raczej po macoszemu.


@Ogniwo_Paliwowe: nie musieli uzależnienia przedstawiać jako coś fajnego i nie musieli pokazywać kłamstwa że jak jesteś naćpany to lepiej grasz.
  • Odpowiedz