Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Jak działają doradcy kredytowi? Przedstawiają mi najlepsze oferty uwzględniając moja sytuację i pobierają opłatę czy po prostu najpierw przedstawiają mi swoje wycenę i dopiero godze się na współpracę? I jakie to są koszta? #banki #kredyt
Czy w ogóle sens jest brać doradcę kredytowego, jeżeli jako tako ogarniam?
  • 13
@LaX: doradca kredytowy nie bierze od Ciebie ani grosza, żyje z prowizji płaconej z banku. Doradca tym żyje, więc jest na bieżąco z ofertami. Oczywiście cały proces nie jest niewiadomo jak skomplikowany, więc da się zrobić to samemu. Ale jeżeli można skorzystać z pomocy profesjonalisty, któremu na dodatek nie trzeba po fakcie zapłacić. Tylko bierz jakiegoś zaufanego, od znajomych albo tu na mirko jest kilku, ja też mam kontakt do jednego
Przedstawiają mi najlepsze oferty uwzględniając moja sytuację


@LaX: Mniej więcej. Przedstawiają Ci najlepszą ofertę uwzględniającą kilka czynników. Między innymi właśnie Twoją sytuację, ale także swoją prowizję.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nie_znany: ale chodzi mi o takiego 'zewnętrznego' ' który porównaj mi oferty, a nie doradca z konkretnego banku, który ładnie mi sprzeda kredyt.
@LaX: Cześć. Ja siedziałem prawie 5 lat w kredytach. Jeśli chodzi o kredyt hipoteczny - doradca nie pobiera od Ciebie ani grosza (wg ustawy nie może). Jeśli chodzi o doradcow w zakresie kredytów gotówkowych i firmowych - różnie bywa - często biora prowizje za swoją prace. Jak chcesz świetnego doradcę to wal na Priv :) mam przez lat świetne kontakty wyrobione.
@LaX jestem doradcą kredytowym i tak to jest za free całkowicie dla klienta, doradca ogólnie liczy Ci zdolność, wybiera najlepsze oferty, wypełnia wszytskie dokumenty i załatwia wszystko, a Ty sobie idziesz tylko raz do banku żeby podpisać umowę kredytową