Wpis z mikrobloga

To co się teraz #!$%@? w webdevie to przechodzi ludzkie pojęcie. Nie wiem jak to jest możliwe żeby na komputerze na którym najnowsze gry chodzą bez jakiejkolwiek ściny zamulał Youtube czy Facebook. Kiedyś komputer do neta do był synonim słabego kompa, za chwilę przez te wszystkie "nowoczesne webdevowe technologie" to będzie synonimem kompa gejmingowego. W dupę se je wsadźcie, tylko mulą i żrą transfer mobilny.


#facebook #youtube #internet #webdev #takaprawda
  • 163
@Fennrir: też mnie to #!$%@?, biorą takich programistycznów noobów, a ci wrzucają gigabajty niepotrzebnych bibliotek. Tylko dziwne, że nawet Facebook oszczędza na programistach i ta najnowsza wersja jest tak bardzo zła. Kiedyś miałem facebooka zawsze odpalonego w tle w przeglądarce, ale teraz już tego unikam, bo po pierwsze nie lubię jak wiatrak się szybko kręci jak komputer nic nie robi, a po drugie, zjada to cpu jak już coś robię i
@Fennrir: @geuze: Skoro macie #!$%@? kompy to nic dziwnego. W mojej domowej maszynie siedzi i5 4590 i gtx1060, 16 giga ramu, nic najnowszego jednak nie zwrocilem uwagi zeby strony kiepsko chodzilo jesli nie ma problemu z internetem. Komputer w pracy to co innego, tam jest tez 4-5 letni procesor tylko jakis niskonapieciowy amd do laptopow, jeszcze szyfrowanie dysku, antywirus czy cholera wie jakie programy do sledzenia.

Swoja droga do youtube
@Fennrir ja mam dwie przeglądarki. W jedną władowałem dodatki blokujące reklamy i antyśledzące. Dużo szybciej działa, jeśli działa. A jak nie działa to męczę się w drugiej
@Fennrir: ale to samo się teraz dzieje i w gamedev, pełno gier które tną na 2080 Super i Threadripper 3960X, a wyglądają gorzej niż gry z 2005 roku. Wszystkiemu w sumie właśnie są winne framework, łatwo dostępne silniki gier i bardzo niski próg wejścia. Domyślny projekt w Unity ustawiony na minimum tnie się na laptopie na którym Diablo 3 i StarCraft 2 w chodzą na dość wysokich ustawieniach w 1080p.
A czy jest jakieś rozwiązanie/narzędzie które przyśpieszy ładowanie stron?
Na pierwszy ogień idzie blokowanie reklam (np. ublock), ale pewnie trzeba mieć też specjalną listę filtrów? Ma ktoś może taki dobry setup i może się pochwalić?
Ja korzystam właśnie z ublock (z podstawową listą filtrów, nic nie zmieniałem) oraz 'I don' t care about cookies', to wtyczka blokująca powiadomienia o cookies. Macie coś jeszcze?
Nie wiem jak to jest możliwe żeby na komputerze na którym najnowsze gry chodzą bez jakiejkolwiek ściny zamulał Youtube czy Facebook.


@Fennrir: Chyba lekko podkoloryzowałeś. Podaj specyfikację takiego komputera. Możliwe, że przy przeglądaniu neta np karta graficzna przechodzi w jakiś tryb eco, ultra cichy czy coś i działa tylko z 5% swoich możliwości.
Przede wszystkim brakuje specjalistów, więc strony są robione i deployowane przez byle #!$%@?ąków


@notanumber: daj już spokój, bo kiedyś fora były wystawiane przez właśnie takich domorosłych webdevków i działały jak złoto, zapominacie po prostu jak one wyglądały... Były proste, bez żadnych wodotrysków animowanych tabelek doładowywania live i przede wszystkim wszechobecnej telemetrii, reklam, reklama to był zazwyczaj prosty obrazek jak banner na stadionie z linkiem do strony a nie wszędzie podpinane całe
@geuze: Przeciez ja napisalem o stacjonarce. Jak masz kilkuletni laptop z cpu niskonapieciowym co sie dziwisz? Chociaz w poprzedniej pracy mialem laptop z jeszcze gorszym procesorem, jakos dalo sie pracowac az sam bylem zaskoczony, to nie bylo nawet i3 w tym starym samsungu.