Wpis z mikrobloga

Mirki. Jakie urządzenie, jaką piłę do prostych cięć polecacie? Potrzebuje coś czym dotnę płyty meblowe/sklejki/deski klejonki max 30mm grube. Mam wyrzynarkę, ale nie utnę tym równo. Kupiłem nawet taki wynalazek jak Einhell TC-MS 2112 T i jest ok, tylko nie przemyślałem że nie mam na to za wiele miejsca a za każdym razem musiałbym to wyciągać i chować to trochę średnio( ͡° ʖ̯ ͡°).

Myślałem o czymś pokroju tych małych pił z tarczą 85mm + do tego jakaś prowadnica (tak z 1m długa). ( coś w tym stylu https://www.leroymerlin.pl/elektronarzedzia/wyrzynarki-pilarki-pily-szablaste-nozyce/pilarki-tarczowe/mini-pilarka-tarczowa-tc-cs-860-450-w-85-mm-einhell,p475743,l176.html niekoniecznie einhell ale do tego mam największy dostęp - #austria here ) Zaletą jest chyba poręczność wyrzynarki i dokładność piły tarczowej.
Czy ktoś może mi doradzić co mógłbym kupić? Czy w dobrym kierunku myślę?

  • 47
@Rafalski45 akurat nie wiem czy ma to znaczenie że to w Austrii ale tu ten Einhell jest w miarę ok- też mam jakiś uraz do takich marek, ale po kupnie tej piły i zszywacza elektrycznego dosyć jestem zadowolony. Ewentualnie, co polecasz?
A no i głupio się przyznać, ale frezarka to dla mnie póki co czarna magia, niby wiem o co chodzi ale najbliżej mi do niej było jak patrzyłem na jedną w
@19ludwik91: tandetny chiński plastik. Sprzęty się grzeją przy dłuższej pracy, śmierdzą chińszczyzną. Teraz pracuję na systemie Ryobi one+ i to jest niebo i ziemia, bez porównania. Einhelle leżą i śmierdzą na półkach. Z 30 elementów tego dziadostwa mam( ͡° ͜ʖ ͡°)
@rafalski45 @19ludwik91 ryobi jest tansza (robiona w chinach) marką koncernu do ktorego nalez Milwaukee, (tti) jest tego całkiem sporo w Leroy M. i w sumie mozna polecic. Parkside to tak jak prawie zielony bosch, przynajmniej te same fabryki. ogolnie, polecam narzedzia na silnikach bezszczotkowych, a z marek makite / metabo lub wczesniej wspomniane milwaukee
@villain: niestety nie ma Leroy M. tutaj, jedynie Hornbach, Obi, Bauhaus.
z marek premium powiedzmy że się znam, ale nie jestem człowiekiem co chce kupić Milwaukee do przecięcia paru płyt na miesiąc. Zazwyczaj przy zakupie zastanawiam się jak często będę używał danego narzędzia i to w miarę mówi mi, z jakiego segmentu narzędzie kupić.

Ale, przeglądając oferty nie napotkałem się na zagłębiarki z bosch-a albo makity, na takie małe tarcze (głównie
@19ludwik91 ja tego nigdy nie zrozumiem. Kupisz takiego gównianego einhella który się rozwali po miesiącu, jest niedokładny, ma ogromny niedobór mocy i jest generalnie harnasiem albo nawet nie, wśród narzędzi, a za dokładnie 100zl więcej możesz już kupić normalnych rozmiarów piłę tarczową z zielonej serii bosch która będzie Ci służyła lata, jak zajdzie potrzeba to dokupisz każdy element maszyny na wymianę. Jak dla mnie tego gówno-marki to strefa no-go.
@Recydywa nigdzie nie powiedziałem że chce kupić Einhell-a, podałem to jako przykład.

Jeżeli wiesz zaś, gdzie mogę kupić taką poręczną zaglebiarke z Boscha to rzuć linkiem.
Ps. Einhell, taki na 230V na mała tarcze 85mm kosztuje tu ok 80 Ojro, jakis Bosch na 160 mm tarcze - czyli już coś większego, co w moim przypadku może mieć znaczenie to wydatek min 120 Ojro. Więc, no.. gdzie dokładnie ta stówa Mireczku?( ͡~