Wpis z mikrobloga

Oglądałem projekt architektoniczno-budowalny już po zakupie mieszkania i zmartwiły mnie dwie sprawy.
Po pierwsze grzejnik w salonie był wg schematów raz na jednej ścianie a raz na jeszcze innej. Dostałem więc zdjęcia z wnętrza mieszkania potwierdzające finalne położenie grzejnika, ale tu pojawia się drugi zgrzyt. Na zdjęciu był to zwykły grzejnik, podczas gdy w projekcie napisane jest że instalacja to grzejniki pionowe płytowe zasilane od dołu.

Czy pionowy grzejnik to tylko określenie konstrukcji czy grzejnik rzeczywiście powinien być pionowy?

Jak to teraz rozegrać? Pisać do działu sprzedaży czy zwrócić uwagę na to przy odbiorze technicznym?

#mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie
  • 10
@Wychwalany Takie zapisy są w każdej umowie, u mnie wygląda to tak: "Deweloper jest uprawniony do dokonania zmiany materiałów lub rozwiązań technologicznych na równorzędne lub lepsze bez konieczności uzyskiwania zgody Strony Nabywającej"

Nie jestem jednak przekonany czy zmiana grzejnika pionowego na zwykły to co najmniej rozwiązanie równorzędne ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Schemat dostałem w fatalnej jakości ale jeśli dobrze go rozumiem to i tam wskazują one na
snsj - @Wychwalany Takie zapisy są w każdej umowie, u mnie wygląda to tak: "Deweloper...

źródło: comment_1613229060xcIsO0z5fDs2m8sfYYONXo.jpg

Pobierz
@Wychwalany: tego że jest to wysokość jestem właściwie pewny, tylko nie wiem od której strony to ugryźć z deweloperem i jakie mam szanse że wymienią mi te grzejniki/ dostane za to rekompensatę.
@snsj powiedz deweloperowi że nie chcesz ich grzejników i dostarczysz swoje. Ja tak zrobiłem bo w łazienkach montował takie biedne białe rurkowe za chyba 200zł. Hydraulik się dziwił czemu ich nie chcę jak wszędzie takie montują. XD
@kodijak: tylko że one już są zamontowane, prace wewnątrz lokali właściwie skończone, odbiór pewnie gdzieś w ciągu miesiąca. No nic będę się starał negocjować z deweloperem ale wszyscy wiemy na jakiej pozycji jest kupujący w starciu z deweloperem.