Wpis z mikrobloga

#plk #koszykowka

No to na świeżo po ćwierćfinałach.
Czwartek i piątek wyłonił półfinalistów Pucharu Polski, więc mała zapowiedź na jutro (w nawiasach bilans z ligi):

Zastal (23-2) – Stal (16-9) – trochę „ikoniczne” - a przynajmniej od zeszłego sezonu - spotkanie trenerów Tabaka i Milicica, co do których chyba nie ma wątpliwości że to dwójka największych fachowców na ławce w ostatnim dziesięcioleciu w PLK. Zastal łatwo ograł Arkę w ćwierćfinale, ale może być nieco przygaszony transferem Lundberga do CSKA (zagra jeszcze). Stal uporała się w czwartek z gospodarzami, po ciężkim meczu, które jak to się mawia kształtują charakter. Mimo wszystko ostatnio Ostrowianie przekonują mniej niż jeszcze 2-3 tygodnie temu. Nie stawiajcie domów na ten mecz ;)

Trefl (14-10) – Spójnia (11-13) – to w sumie też mecz bez faworyta. Mimo że Trefl zrobił Legii w ćwierćfinale ostry wpiernicz, to trzeba wziąć poprawkę na jakość Legii w tym meczu. Trochę podobnie w drugim ćwierćfinale, Spójnia ewidentnie ma dobre tygodnie, a Śląsk zanotował ostry zjazd kiedy stracił (chyba na chwilę) McCauleya i Ramljaka. Wynik tego półfinału może być dla obu zespołów największym sukcesem tego sezonu, chociaż akurat Trefla nie skreślałbym w walce o półfinał i strefę medalową w lidze.

W przerwie między tymi meczami będą konkursy – trójek i wsadów. Nie nastawiam się na wielkie popisy, i apeluję by inni też się nie nastawiali :D
Trójki: Jakub Karolak (Legia), Jakub Garbacz (Stal), Martins Laksa (Start), Michał Kolenda (Trefl), Elijah Stewart (Śląsk), Raymond Cowels (Spójnia)
Wsady: Jakub Nizioł (Legia), Thomas Davis (Start), Shannon Bogues (GTK), Nick Faust (Spójnia), Darious Moten (Trefl), Jan Wójcik (Śląsk)

Co do trójek – stawka wydaje się być wyrównana, IMO ze stacjonarnych pozycji świetny powinien być Cowels i jego bym typował jako faworyta. Ciekaw jestem Stewarta ze Śląska bo celownik w tym sezonie ma dobrze ustawiony. Karolak, Garbacz i Kolenda mają trochę rozregulowane procenty ostatnio, z kolei mega precyzyjny Laksa IMO może nie dać rady strzelać w tempie 25 rzutów /60sekund.

Co do wsadów – nie liczę na fajerwerki. Wiemy na co stać Kubę Nizioła który ma sprężyny w nogach i powinien wygrać zeszłoroczny konkurs, może więc wygrać tegoroczny. Oprócz tego ciekaw jestem Fausta (bo fajny motorycznie), Wójcika (bo historia + młodość i fantazja) i Boguesa (bo jest niziutki, więc dużo rzeczy które zrobi może wyglądać efektownie). Davis jedyne co może to zrehabilitować się za zeszły rok, a o Motenie nie mam zdania w kontekście contestu dunków :)

Ale to tylko moje takie tam gadanie :)
cultofluna - #plk #koszykowka

No to na świeżo po ćwierćfinałach.
Czwartek i piąte...

źródło: comment_1613166605iaIhOlRdtVF0LKPUje7kaR.jpg

Pobierz
  • 2