Wpis z mikrobloga

Media potrafiły zjednoczyć się i zorganizować protest.

Przeciwnicy PIS-u powinni zjednoczyć się i oprotestować spółki skarbu państwa (SSP)

Nie korzystać z usług SSP oraz nie kupować ich produktów.

Najłatwiej będzie zbojkotować ORLEN oraz LOTOS z paliwa i rzeczy pochodnych korzysta się codziennie. ORLEN najwięcej zarabia na produktach nie związanych z paliwem typu HOT-DOG i produkty spożywcze z gigantyczną marżą. Wiele innych stacji też proponuje Hot-dogi, są też Żabki:)
Tak wiem te dwie spółki jako jedyne w kraju mają swoje rafinerie i całe paliwo musi przejść przez ich ręce. Tylko, że na samych rafineriach nie osiągną rentowności. Przy gigantycznych kosztach utrzymania sieci stacji oraz finansowania pisowskich gadzinówek szybko mogą zacząć pojawiać się straty.

Nie przejmujcie się ich programami lojalnościowymi inne stacje też je mają. Najlepiej tankować na stacjach z polskim kapitałem np. Generon, z grupy Unimot stacje AVIVA, małe prywatne stacje jeśli wiemy, że paliwo jest dobrej jakości.

Przy przenoszeniu kont bankowych jest trochę więcej zajęcia. Ale też powinno się rezygnować z usług banków należących do SSP.

Proszę o plusy, żeby podjąć jakąś ciekawą dyskusję .

#bekazpisu #polska #protest
  • 12
Tylko, że na samych rafineriach nie osiągną rentowności. Przy gigantycznych kosztach utrzymania sieci stacji oraz finansowania pisowskich gadzinówek szybko mogą zacząć pojawiać się straty.


@monarchy88: Poszukałem trochę w necie i sprzedaż gastro to był przychód w postaci 30%, alkohol 5%, więc 65% to przychód samego paliwa, a jeśli Orlen będzie bliski bankructwu, to myślisz, że rząd mu nie pomoże?
Lot też miał zbankrutować a dostał 3 mld zł, a wiadomo z
@Galkovsky: oczywiście że pomoże i to wyjdzie w mediach jak każda inna pisowska sraka. A myślisz że fakt, że na Orlenie paliwo kosztuje fortunę i rząd do tego jeszcze dokłada pozostanie bez echa w społeczeństwie?
@Galkovsky: Sprzedaż, a zarobek to dwie różne rzeczy. Około 70% zysku generuje działalność poza paliwowa. Dlatego ta branża jest bardzo wrażliwa na spadek przychodów.

Jeśli rząd będzie wspomagał firmy to dostanie "kary" z UE, tak samo jak będzie działał nie rynkowo.

Proszę o plusy dla głównego posta.