Wpis z mikrobloga

Gitarowe mirki, zdecydowałem się iść na dniach do sklepu muzycznego pooglądać gitary elektryczne. Nastawiam się na zakup z tym że nie do końca wiem czego szukać. Podoba mi się Ibanez grg121dx https://riff.net.pl/gitary-st/43914-ibanez-grgr121ex-bkn.html ale nie wiem czy będzie okej do tego co chcę grać, muzycznie to obracam się wokół linkin park, metallica, nirvana, hendrix oraz pink floyd więc nie wiem czy ten ibanez nie będzie zbyt „ciężki” do dwóch ostatnich, budżet mam do około 1000 ziko.

#gitara #gitaraelektryczna
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@imthehighestintheroom: Ibanezy Gio mają trochę kiepską sławę. W tej cenie sugerowałbym przejrzeć Squire z serii Classic Vibe, albo Yamaha Pacifica. Do muzyki którą wymieniłeś pasowałyby przetworniki Hambucker. Pamiętaj, że do tego trzeba mieć jeszcze jakiś piec.
@imthehighestintheroom Tak jak kolega @Kokos wyżej napisał, Pacyfica z Hambuckerem przy mostku będzie w pytke. ()

P.S.
Może zostanę zjechany za te poradę, ale Harley Benton ostatnio polepszył jakość swoich gitar i w sumie za nieduże pieniądze można mieć spoko sprzęt. Grałem i na tych Ibanezach i na tele od HB (nawet go kupiłem) no i HB w tym przedziale cenowym zjada Ibka na śniadanie.
@imthehighestintheroom: Humbucker przy mostku + Single przy gryfie to idealny układ dla początkującego, bo wstrzelisz się charakterem brzmienia w większość utworów. Hendrix/Frusciante/Mayer bez singla to kiepska sprawa...

Najważniejsze, żeby ci się gitara podobała ;)

Ja np. nie kupiłbym już gitary w jednym kolorze (sam mam czarną), musi być drewno widać, bo jakoś mnie to bardziej inspiruje ;D
@imthehighestintheroom: @Zohan517: Harley Benton poprawił swoją jakość i produkuje w fabrykach które produkują dla bardziej znanych marek. Kupiłem ostatnio z ciekawości SC custom za 900 zł i nie ma o co się do tej gitary przyczepić, jest taka wygodna i gra dobrze że trudno uwierzyć że nie kosztuje dwa razy więcej. Mimo że wymieniłem przystawki to stockowe to też dobrze grają. Polecam
Polecam sklep gitaresko na facebooku, ziomek kupuje gitary
@imthehighestintheroom: Olej to. Obadaj sobie za free na 14 dni wtyczki VST ze strony Neural DSP lub STL Tones, zawodowe brzmienie na kompie. Kup interfejs do gitary do kompa, jest tego sporo na rynku. Podłączasz słuchawki lub co lepsze głośniki aktywne do kompa (pare kupisz za 500 zł) i masz tluste brzmienie na którym przyjemnie się gra. „Ograj” na YT - Neural DSP Nolly, Gojira lub STL Tones Andy James.