Wpis z mikrobloga

@krytyk__wartosciujacy: to idź wykrywac więcej bo potrzebujemy realna liczbę której nikt nie podaje. Oficjalne są w takim razie niepotrzebne...bo byle wykopek na chłopski rozum powie że to wykryte przypadki. A co z niewykrytymi? Ludzie dusza się w swoich domach? Czy zwyczajnie nie wiedzą że są chorzy. Może zdrowy pójdę do lekarza i powiem panie zrób mi test może mam wirusa xddd
@wiem_wszystko: to, że pandemią "zarządzają" nieudacznicy, to obydwoje wiemy.
Znam przypadki, gdzie ludzie słyszeli od lekarza "a po co panu test? chce pan rodzinę w kwarantannę pakować?"

Sugeruję, że w kraju, gdzie wychodziło 50% pozytywnych i gdzie nie robi się przesiewowych na przeciwciała, tak naprawdę trzeba wiele dobrej woli, żeby wierzyć w dane publikowane oficjalnie.
@wiem_wszystko: zimek, napinasz się bo chyba masz taką potrzebę.

OP wstawił #!$%@?ą graficzkę. Zawiera poważny merytoryczny błąd. Trzeba być niezbyt rozgarniętym, żeby nie zauważyć, że to nie jest liczba zakażeń, bo nikt w tym chlewie obsranym nie stara się nawet, żeby ją poznać.
To są wykryte przypadki a nie liczba zakażonych.
Są różne szacunki co do bezobjawowych i z pewnością jest ich co najmniej 2-3 razy tyle co oficjalnych ( że
@wiem_wszystko: jak już tę japę głąbie.
Czyli jesteś niezbyt rozgarnięty. Czy ty rozumiesz, że głupotą jest uznawanie, że tylko wykryte przypadki oznaczają zakażenia? Czy na podstawie wycinka danych, obarczonych dużą zmiennością, możesz wyciągać wnioski co do liczby zakażeń?

Zauważ,że w komunikacie masz zawsze "Mamy xxx nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia". Rozumiesz? Potwierdzonych. Oficjalne dane nie mówią o całkowitej liczbie zakażeń, tylko o tym, ile się udało wykryć i potwierdzić!
A
@wiem_wszystko: @krytyk__wartosciujacy: Spokojnie ludzie XD
@krytyk__wartosciujacy: Czepiasz się słówek, każdy to

Oficjalne dane nie mówią o całkowitej liczbie zakażeń, tylko o tym, ile się udało wykryć i potwierdzić!


wie. MZ też się o to czepiasz (picrel https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2 )?

Monitorowanie sytuacji na podstawie wykrytych przypadków nie jest idealne, ale jest prawdopodobnie najlepszym sposobem jakim dysponujemy i daje dobry pogląd na to jak sytuacja się zmienia.

Rząd opracował sobie "progi bezpieczeństwa"
arcio1 - @wiemwszystko: @krytykwartosciujacy: Spokojnie ludzie XD
@krytyk_wartosciuj...

źródło: comment_1612784175zmaEFhzJ68M8uBsm3HuZV0.jpg

Pobierz
Liczba zakażeń w Polsce jest zaniżona, bo wiele osób unika testowania.


@wrzesien: i prawidłowo postępuje. Po co się testować? Co mi to da? Również byłem na coś chory i w życiu bym nie poszedł na test bo nie byłem na tyle chory by się sprawdzać i jednocześnie ponieść ryzyko wlepienia kwarantanny.
@arcio1: zwracałem na to uwagę na tt mz ale jak się domyślasz - kto by się przejmował taką drobną nieścisłością.

Są szacunki, które mówią, że covid ma za sobą 10-12mln Polaków. Tak, te szacunki uwzględniają bezobjawowych.
Tylko zupełnie inaczej brzmi, że połowa dorosłych ma już covid za sobą, a 1,5mln potwierdzonych.
No ale nikomu z rządzących nie zależy na poznaniu tej liczby.

W takim przypadku straszak "szczepionkowy" by nie działał, ludzie