Wpis z mikrobloga

Czy jest gdzieś dobre podsumowanie tego, jak wygląda wysyłanie paczek z Polski do UK po Brexicie? Ostatnią paczkę wysyłałam chyba rok temu. Staram się znaleźć dokładne informacje na temat kosztów, cła, dokumentów.
#uk
  • 9
@Voltix: @Covid2020: dzięki. Moja mama chciała mi wysłać rowerek dla dziecka (prezent), ale powiedziała, że chyba się nie uda, bo opłata celna jest od jakiejś konkretnej wartości paczki i tu by już musiała zapłacić tę opłatę celną. Powiedziała, że wtedy nadanie paczki by było droższe niż sam prezent. Powiedziała też że musiałaby podać, skąd jest rowerek, a że jest z Chin (naprawdę trzeba podać kraj produkcji?) to to też pogarsza
@zielonasowa: prywatną paczka może być trochę inaczej
Ja podawałem ten numer eroi wartość paczki skąd dokąd co jest w paczce i tyle
Korzystałem zawsze z pośrednika parcelcompare bo bezpośrednio na stronie TNT ceny kosmiczne
@Voltix: ok, czyli jak zamówi na allegro rowerek robiony w Chinach to jest cło, ale jak kupi rowerek o tej samej wartości robiony w Czechach, to nie ma cła? Co jeśli ona nie jest sprzedawcą, a jest to prezent? I co z przesyłką rzeczy z drugiej ręki? To jest naprawdę ciekawe (i zagmatwane jednocześnie...).
Jak oni sprawdzają gdzie został wyprodukowany produkt?