Wpis z mikrobloga

moto mirki w tym roku nadszedł czas na zmianę garderoby i zastanawiam się nad 2 kaskami:
HJC RPHA 11 carbon
HJC RPHA 70 carbon

11 ma fajny wygląd, podobno niesamowitą wentylacje, ale brak blendy słonecznej (trzeba wizjer zmieniać) troche mnie zniechęca.
z kolei 70 wizualnie i wentylacyjnie troche słabiej, ale ma opuszczaną blende przeciwsłoneczną xD

jesli chodzi o moją jazde- na trasie raczej mi nie #!$%@?, czasami bywam na torze. więc oba kaski zrobiły by robotę.

ma ktoś porównanie między nimi? jak z jazdą w okularach? podobno nie ma problemu w obu modelach.
może jakieś inne propozycje których używacie?


#motocykle #motoryzacja
Pobierz eltanol3000 - moto mirki w tym roku nadszedł czas na zmianę garderoby i zastanawiam s...
źródło: comment_1612464783ZelLpQgVSD4tkoAI6MILUs.jpg
  • 9
@eltanol3000: Ja mam inny HJC z blendą.
Jak dla mnie blenda to konieczna lub co najmniej bardzo bardzo potrzebna rzecz.
Mi się okulary mieszczą z za blendą ale wiadomo każdy powinien sobie przymierzyć przed zakupem.

Shoei ma swoja filozofię konstrukcji i to trzeba dobrze przymierzyć, mi się Shoei na łeb nie mieści przez ten ich wąski otwór na głowę, mimo rozciągania za paski itp.

Gx
@HetmanPolnyKoronny: właśnie nie widzi mi się ani ciągła jazda w ciemnej szybie, ani wożenie jej pod siedzeniem- tylko to mnie powstrzymuje przed 11 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

jak z wentylacją? nie spodziewam się dzikiego tornado w kasku, ale też nie chciałbym się gotować
@eltanol3000 mam obydwa, rpha11 z szybką srebrne lustro, dark smoke i przezroczysta z zestawu - wg mnie dobra opcja na lato, wieje w nim po głowie jak trzeba :) jednak na wieczory przydałaby się zamienna szybka w plecak. Jak ruszam popoludniem i wiem, że wrócę w nocy...to zakładam 70tkę ( nie mam kufra żeby schować gdzieś zamienną szybkę z 11stki), ale tutaj czuć różnice w wentylacji. Obydwa polecam :)