Wpis z mikrobloga

Czy da się nie mieszkając w USA legalnie założyć konto bankowe w amerykańskim banku, tak żeby mieć dolarową kartę (nie musi mieć limitu kredytowego) wydaną przez amerykański bank?
No i jeszcze żeby nie było drogo.

W internecie ciężko coś znaleźć, bo same szeptane reklamy jakiś mocno śmierdzących fraudem rzeczy.

#banki #kontabankowe
  • 11
z czystej ciekawości. po co? może da się to zrobić inaczej.


@JulioIglesiasSexualPredator: Zapłacić w sklepie który twierdzi że może mi sprzedać rzecz tylko jak moja karta jest wydana przez amerykański bank

Wiem że są serwisy pośredniczące w zakupach w USA dla Polaków (i płacące wtedy w moim imieniu swoją kartą), ale niemało kosztują, a zastanawiam się czy nie można by tego ominąć po prostu zakładając tam konto.
@LubiePieski no ale we sie podziel wiedzą. U nas wiadomo, trzeba przyjść z dowodzikiem itd. Ale pytanie nie było takie idiotyczne jak się może wydawać na pierwszy rzut oka. Nie mieszkając w Polsce możesz założyć konto w Polsce (vide Ukraińcy), tak samo w NL czy gdziekolwiek w UE. czy w ogóle się da. Nie było powiedziane, że sam nie przyjdziesz. Wiadomo, zakładanie konta na drugim kontynencie wymaga poświęceń
@LubiePieski no oczywiście, tylko (tak, adwokat diabła) założyłem, że op chce mieć tam konto bo np. robi interesy z USAńczykami i był tam/cokolwiek. Inaczej oczywiście nie ma opcji. Nawet w naszym kraju z gówna i patyków to nie jest takie proste. Chyba że masz zaufanego menela xD