Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki,

Razem z Różowym wyjeżdżam w przyszłym tygodniu w góry z zamiarem pospacerowania po jakichś dolinach. W związku z tym powstała potrzeba kupna wysokich butów.
Budżet tak do 300 zł (wiem, że nie jest to dużo, ale raczej nie zamierzamy stać się fanatykami turystyki górskiej).
Niestety, mimo wizyty w Outlecie nie udało się znaleźć niczego z Gore-Tex, a innych firm z różnymi innymi membranami jest całe mnóstwo. Czy ktoś jest w stanie polecić coś co nie przesiąknie po kontakcie ze śniegiem?
Lepiej pójść do Decathlonu i tam coś kupić czy wziąć coś z Vibramem i jakąś membraną z dumnie brzmiącą nazwą handlową?
Po zaspach nie zamierzamy chodzić, ale warunki zawsze mogą zaskoczyć :)

#gory #turystyka #trekking #buty
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pine: zapomniałem dopisać, że głównie chodziło o buty dla różowej. Mi się udało znaleźć coś takiego za 200 zł (aczkolwiek w weekend będę jeszcze w kilku sklepach i będę patrzyl)
https://4f.com.pl/buty-gorskie-meskie-gore-tex-r-legero-insulated-comfort.html
Ja na codzień chodzę w zimowych Caterpillar, ale bieznik tam jest na tyle beznadziejny, ze ślizgam się na nieodśnieżonych chodnikach. Różowa jakies zimowe Fila, ale to buty typowo na chodnik nic więcej
Czy ktoś jest w stanie polecić coś co nie przesiąknie po kontakcie ze śniegiem?


@pazdzioch564: Impregnat do butów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kupiłam buty na allegro za 100 zł, zwracałam uwagę głównie na to, żeby podeszwa wyglądała na taką, co się nie ślizga, za każdym razem pryskam impregnatem i chyba nigdy nie przemokły. Jeśli nie zamierzacie chodzić regularnie, to nie ma sensu kupować nie wiadomo czego.
@pazdzioch564: Idź do Decathlonu i kup najdroższe buty trekkingowe na jakie Cię stać. Jak będą na Vibramie to będzie super. Wymierz je dobrze, sprawdź dwa razy czy przy schodzeniu z górki (mają takie platformy w sklepie) nie dotyka Ci palec buta. Za 300 zł naprawdę nic lepszego nie kupisz, a zakup Gore-Texu z tym budżetem jest prawie niemożliwy (sama licencja podbija mocno cenę buta).
@pazdzioch564: Doczytałem, że to dla kobiety. Jak ma szczęście i trafi z rozmiarami to może się uda coś sensownego kupić na ebuwie na wyprzedaży (np teraz mamy super buty AKU. Wiem, że to sporo ponad budżet ale w zasadzie załatwia to temat butów na parę lat.)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gorylekto: czy buty bez GTX trzeba dodatkowo jeszcze impregnować przed użyciem? Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze? :)

Ps. Te AKU Super ale niestety dziewczyna nosi na co dzień buty z wkładką 24.5-25 cm (39 z reguly) :/
@pazdzioch564: 39-40 to najpopularniejsze rozmiary dla kobiet, ciężko będzie coś dorwać na wyprzedażach. Jeśli but jest z skóry, zamszu, nubuku to dobrze zaimpregnować. Jest możliwe, że but będzie zaimpregnowany fabrycznie. Dobrze doczytać, zapytać obsługi. Obczaj proszę te buty z Deca Są proste, mają raczej dobre opinie, szwagier używa męskiego modelu i jest zadowolony. Koniecznie trzeba w sklepie przymierzyć (w grubej skarpecie, palce nie mogą dotykać buta przy schodzeniu bo będzie problem)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@gorylekto: ok, dziekuje Ci za wszelkie wskazówki! Trochę rozjaśniłeś mi sprawę i wiem mniej więcej czego szukać. Raczej pewnie skończy się na tych "pustynnych" z Deca, chyba, że w innym sklepie trafi się coś faktycznie ciekawego