Wpis z mikrobloga

b) Przygotuj trzy nowe potrawy, których jeszcze nigdy nie robiłeś (przystawka, danie główne oraz deser).

Miałam dużo boczku do zużycia, co widać po przepisach.
Przystawka: kozi ser ze smażonym boczkiem. Bardzo spoko, szybko się robi, zużywa dużo boczku - polecam. Chyba będę robić częściej. Przepis od znajomego, który kiedyś zaserwował nam podobną przystawkę.
Danie główne: Najpierw zrobiłam okonomiyaki z kiszonej kapusty, były smaczne, ale absolutnie źle się fotografowały. Na szczęście niedawno na Mirko pojawiła się pasta o carbonarze, która natchnęła mnie do zrobienia tej 'polskiej carbonary'. Boczek, śmietana, jedno jajko, grana padano, cebula, cebula, pieprz, i sól, i cebula. No i cebula. Zawsze robiłam 'po Bożemu', więc powinno się liczyć. Danie wyszło mega spoko, jeśli się je spożywa bez nastawienia, że to carbonara. Źródło: Mirko.
Deser: Dzisiaj w kraju, w którym mieszkam jest święto naleśnika, więc musiały być crepes. W końcu, dzięki mirkowyzwaniu miałam okazję zrobić Crepes Suzette - naleśniki smażone w sosie pomarańczowo-karmelowym. Stopa wprawdzie do ucięcia z powodu #cukrzyca, ale było warto. Polecam, 10/10. Źródło: BBC Food

(òóˇ)

#mirkowyzwanie #gotujzwykopem
Pobierz Penginsan - b) Przygotuj trzy nowe potrawy, których jeszcze nigdy nie robiłeś (przyst...
źródło: comment_16122998697jsAiGvDkI0fr2TUca6UZp.jpg