Wpis z mikrobloga

#cccam #zgemma #h9twin

Czy ktos jeszcze zauwazyl takie migotanie obrazu zwlaszcza podczas ogladania meczy, zielony kolor czesto zmienia jasnosc.
Wymiana kabla hdmi nie pomogla. U znajomego na H9.2S to samo. U mnie OpenVix, u znajomego OpenPli.
Jakies pomysly?
  • 11
@Emimem18 Daj znać, czy naprawileś problem

Troche dziwne zjawisko, bo tyle postow sie tutaj przewinęło i nie znalazlem by ktos mial taki problem, moze wina lezy po stronie TV ?
@Falcio: na pewnym forum temat znany i poruszany. Problem leży po stronie ustawień domyślnych obrazu w zgemma. Pomaga rozwiązanie które podałem powyżej. W ustawieniach obrazu podstawowych trzeba ustawić Kolorymetria hdmi na BT2020CL.
@emimem18: Właśnie mam w swoich rękach drugi już taki sam dekoder (h9 twin) i na obu jest to samo, dokładnie tak jak piszesz, więc pewnie po prostu ta zgemma "tak ma", bo na dekoderze z cyfr. polsatu/orange nic takiego nie występuje, więc raczej na pewno nie jest to wina tv.
https://pkteam.pl/viewtopic.php?t=11196

Osobiście ja to widzę tylko podczas oglądania jakiegoś meczu, ale jest to dosyć widoczne i mocno irytuje.

@Lorensik77: a
@parcu1: jednoczesne ustawienie HDR na sztywno na HDR 10.. I nie wydaje mi się żeby kolory były gorsze. Ewentualnie wtedy w ustawieniach rozszerzonych obrazu pokombinować, nasycenie, ostrość itp
Ja mam wszystko na 128, tylko ostrość wyżej bo 220