Wpis z mikrobloga

@PiesRzodkiewka: Realnych nie ma żadnych, poza satysfakcją. Ale jeśli chodzi o aplikację to za pierwsze miejsce jest bardzo dużo waluty do wydania w aplikacji, oraz najważniejsze achievement za zdobycie pierwszego miejsca, nie jest to łatwe bo na 30 osób zawsze trafi się jakiś świr co nabija jak szalony
@LubiePieski (szczerze mówiąc nie bardzo wiem, gdzie zaakceptować to zaproszenie ;-; )
ogólnie na początku chciałam się uczyć łaciny ale nie bardzo wyszło xD za to słyszałam, że hiszpański jest dość podobny i o wiele bardziej przydatny więc dałam mu szansę. zabawny język nawet, przypomina jednocześnie angielski i polski
@LubiePieski dodany :D
z łatwością to w sumie prawda, dałoby się z odrobiną szczęścia porozumieć na dość niskim poziomie znajomości języka. a przynajmniej tak mi się wydaje z tego co podpatruję na jakimś hiszpańskim serwerze discord xD jeszcze wiele mi brakuje ale aż się zdziwiłam, że tyle rozumiem, nawet jeśli to stosunkowo niewiele

planowałam po poznaniu mniej więcej hiszpańskiego przejść na niemiecki, który prawdopodobnie przydałby mi się bardziej w najbliższej przyszłości, miałbyś
@PiesRzodkiewka: O niemiecki polecam! Wydaje się trudny, ale jest bardzo fajny.
Moje rady na temat niemieckiego po 70 dniach nauki to, hm

Jeśli czegoś nie rozumiesz, to nie przejmuj się tylko ucz dalej, bo potem może w zupełnie innym dziale nie na temat możesz zczaić o co tak naprawdę chodzi, mi sporo czasu zajęło zrozumienie deklinacji w niemieckim, wydaje się bez sensu i trudna, ale jak już zrozumiesz to jest naprawdę
@LubiePieski oj odmiany to zdecydowanie mój wróg w każdym języku obcym, podobnie z poprawną gramatyką. jakoś tak po prostu mu nie wchodzą, kiedy próbuje się ich nauczyć. głównie polegam na pamięci wzrokowej zdań podczas np. czytania. metoda fajna z tym, że dość długa w zastosowaniu xD ale powinna chyba dobrze zadziałać jeśli polecasz zapamiętywanie
co do długich słów to one akurat nawet mnie zachęcają. świetnie wyglądają a do tego jeśli mają coś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LubiePieski: A jak teraz wygląda nabijanie punktów z tymi serduszkami? Co się stanie gdy będzie się ich miało 0? Od jakiegoś czasu są serduszka, które jak się skończą, to nie jestem do końca pewien co się dzieje. Kiedyś potrafiłem zrobić ponad 300 punktów dziennie, a teraz staram się tylko utrzymać streak, bo serduszka mnie zniechęcają do nauki.
@bulwo: Jak Ci się skończą serduszka, to nie możesz zaczynać nowych lekcji i historyjek. Możesz wtedy albo kupić serduszka za walutę w grze, albo wykonać ćwiczenia i dostać 1 za każde ćwiczenie. Ilość ćwiczeń jest nieograniczona.
Niepopularna opinia, ale ja mam odwrotnie w sprawie serduszkek, uważam że za jedną z lepszych rzeczy jakie wprowadzili. Bez nich Duolingo byłoby symulatorem studenta Zakuć zdać zapomnieć, a tak, dzięki temu muszę kilka razy dziennie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LubiePieski: Ok, to nie tak źle. Myślałem, że ma się 5 serduszek bezwzględnie i potem nic się z tym nie da zrobić, a tak to może znowu będę miał ochotę uczyć się bardziej niż zwykle
@Keitashin: Aleś dokopał xd Jestem przy 5 z 8 checkpointów, trochę odpuszczam duolingo teraz bo mam nową aplikację Deutsche Welle i staram się zrównać na obu poziom. Po tych 80 dniach nauki na duolingo Deutsche Welle pokazał mi na teście ze znajomości A1 80%.
Ogólnie jeśli chcesz na poważnie się nauczyć języka to samo duolingo nie wystarczy, ale daje Ci mocne podstawy do dalszej nauki.
@Keitashin powoli ale do przodu :D
szczególnie zauważalnych postępów nie mam (akurat zjechałam trochę z motywacji), ale nie zamierzam się poddać ^^
jeszcze znalazłam sobie jakiś discord angielsko-hiszpański do nauki właśnie i sobie czytam co ludzie piszą