Wpis z mikrobloga

233 + 1 = 234

Tytuł: Pan Lodowego Ogrodu (Tom II)
Autor: Jarosław Grzędowicz
Gatunek: fantasy
Ocena: ★★★★★★★★

Drugi tom dziwacznie świetnej prozy sci-fi/fantasy rodzimego autora.

O ile pierwszy tom wbił mnie w fotel, a cała historia pochłonęła w całości, w drugim tomie emocje nieco opadły, bo mniej więcej wiedziałem czego się spodziewać. Powieść nadal świetnie się czyta, fabuła nadal jest porywająca, a losy bohaterów diablo interesujące.

W drugim tomie jednak na jaw zaczęły wychodzić drobne bolączki, które wiążą się ze stworzeniem kompletnie nowego, jednak wzorowanego na naszym świata. Autor nieco gubi się i traci konsekwencję, co przeszkadzało mi jednak jedynie w stopniu umiarkowanym. W trakcie czytania widać było, że Grzędowicz chce za wszelką cenę jak najlepiej przedstawić swoją bardzo solidną historię, w sposób taki, aby czytało się to z zapartym tchem, zarywając noce przy książce. To mu się udało, jednak straciły na tym nieco drobne niuanse, które wprowadziły parę ziaren pieprzu do tego wyśmienitego bigosu :).

Przymierzam się już do nieco szerszej recenzji po przeczytaniu IV tomu, na chwilę obecną nadal jestem zdania że jest to - jak na polskie warunki - historia dojrzała, fantastycznie napisana i stanowi absolutną perłę nie do pominięcia przez każdego fana fantastyki.

#bookmeter #ksiazki #ebook
Pobierz thePiter - 233 + 1 = 234

Tytuł: Pan Lodowego Ogrodu (Tom II)
Autor: Jarosław Grzędow...
źródło: comment_1612093790Jr2XhNqw3O5qwDX7w7vKx2.jpg
  • 3