Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z was cierpi/cierpiał na nietolerancję kawy? Piłem kawę dobre 10 lat. Od jakieś roku muszę odmawiać sobie tej przyjemności ze względu na występujące po niej dolegliwości: uczucie niepokoju, lęki, wysokie ciśnienie i bóle głowy. Od pewnej kawy rano czułem się wręcz koszmarnie. Sądziłem ze to przejściowe, jakaś reakcja na dodatkowy stres. Wprawdzie nie spozywalem jej nad wyraz dużo. Jakiś czas temu postanowiłem znów zacząć parzyć, ale skutki nadal się utrzymują. Czy muszę na dobre z niej zrezygnować? #kawa
  • 25
@trach777: to samo dostalem jakis miesiac temu po 20 latac picia mocnego espresso. Nagle zaczalem miec bole glowy i musialem odstawic calkowicie na rzecz zielonej kerbaty i czasem wypije kawe ale z jednej lyzeczki i zaparzana po turecku czyli nasza prlowska parzocha i jest spoko.
@trach777: też mam nietolerancję na kofeinę. Nigdy nie piłem regularnie kawy ani energetyków, ale jak zdarzało mi się wypić coś z nią to miałem właśnie takie stany lękowe i niepokój. Teraz odstawiłem wszystko, włącznie z colą i jest lepiej. Na reddicie widziałem wątek że więcej osób tak ma i nawet jakieś źródła do tego linkowali, ale teraz nie znajdę :/
@trach777: miałam tak na pewnym etapie życia, wtedy też miałam dużo stresu. Po badaniach okazało się, że mam niedobór żelaza. Teraz już spokojnie piję 2 kawy dziennie i nie odczuwam żadnych skutków ubocznych.