Wpis z mikrobloga

Hej ludzie z #hosting #webdev

Mam od 5 lat hosting w linuxpl (cyberfolks), jednak juz 4 raz w tym miesiącu mam włam na wszystkie domeny i poinstalowany jakiś chiński malware. Hosting twierdzi, że to nie ich wina, ale dziwnym trafem miałem te same strony na VPS i nie było żadnych włamów ani infekcji. Wszystkie wtyczki/wp itp mam tam legitne i w najnowszych wersjach, wiec to tez troche wykluczam.
Niemniej pytanie - gdzie hosting, jak nie tam? Do tej pory miałem ten pakiet WPRO 100GB. Nie potrzebuje tyle miejsca, 40-50gb by starczyło, nawet przy podobnym koszcie (350zł netto rocznie). Generalnie poszukuje czegoś na dłużej i w miarę bezawaryjnego, bo mam tam nie tylko swoje strony, ale też strony/poczte klientów.

Polecicie coś?
  • 18
@darkfence: Raz tam jeden klient miał strone i okazalo sie ze pakiet podstawowy nie wyrabiał z jedną stroną wizytówkową na WP i kazali dokupować kolejne rozszerzenia... Skutecznie mnie wtedy do siebie zniechęcili
@drajvver:

Hej,

Zerknij na naszą ofertę.

https://hostmark.pl/hosting-www/

Niestety nie bardzo mieścimy się w twoim budżecie jednak możesz obniżyć sobie 1 opłatę roczną kodem rabatowym WYKOP który daje -50 % na pieściwszą płatność.

Z przydatnych opcji które na pewno Ci się spodobają jest właśnie antywirus.

Możesz sobie skanować całe konto hostingowe, strony i widzisz gdzie dokładnie jest infekcja.

Stosujemy Litespeed + LSCache a całość śmiga na dyskach NVM-e. Jest naprawdę szybko.

Jak
ale dziwnym trafem miałem te same strony na VPS i nie było żadnych włamów ani infekcji.


@drajvver: i nic dziwnego w logach porównując to co masz na współdzielonym do tego co na vps?
Na pewno jest tam #!$%@? requestów do konkretnych plików wywoływanych przez boty.
@Dibhala: Requesty zapewne są, ale przez dłuższy czas nic się złego nie wydarzyło. Może to kwestia tego, że na VPS miałem każdą domenę zamkniętą w swoim katalogu bez możliwości wyjścia wyżej i przekopiowania sobie skryptów na pozostałe domeny... W każdym razie, od momentu kiedy wróciłem do linuxpl zaczęły się te nagminne infekcje.
@drajvver: no to u nas jest to zrobione że per domena domena infekcja nie wejdzie.

Możesz się jeszcze zainteresować kontami reseller. One dadzą Ci tą swobodę dzielenia co na vps.
@drajvver: Na hostingu nazwa.pl oferujemy zabezpieczenia anty-exploitowe, realizowane na poziomie sprzętowych urządzeń Fortigate (w ramach Intrusion Prevention System). Są one fizycznie umieszczone za ochroną anty-DDoS. Ruch puszczony do wnętrza sieci nazwa.pl jest analizowany pod kątem potencjalnych ataków i w razie konieczności blokowany. Ponieważ system chroni setki tysięcy serwisów WWW i baz danych utrzymywanych przez nazwa.pl oraz miliony kont pocztowych, to inteligentne algorytmy mogą wychwycić próby ataków, zanim jeszcze się rozpoczną. Dodatkowo
@darkfence: Na początku istnienia dhostingu, kiedy reklamowali sie jako rewolucja na rynku ;) - no podejscie mieli na prawde rewolucyjne, za utrzymanie jednej strony na WP kosić 350zl netto rocznie to mało który hosting wtedy wołał :P
@drajvver: oj to teraz jest zupełnie inaczej. Spróbuj sobie. Masz 14 dni testu, darmowa kasę na skalowanie. Przerzuć stronę w ich testowa domenę i zobacz czy ci to zadziała. Pakiet jest jeden i kosztuje 200 zł netto. Dziś jest promo i konta będą miały 40% zniżki na pierwszy rok.