Wpis z mikrobloga

@Popo44: Dzięki :). Mam pat mini z wymienioną gąbką (gęstsza) i deszczownicą na całej długości akwarium. Strumień jest ładnie rozproszony. Na razie był dość zestresowany ale po chwili ładnie pływał po całym akwarium.. Zobaczę jeszcze jutro. :)
@SzybkiDorsz jak masz pata i deszczownice to ustaw przepływ na minimum, pamiętaj o cotygodniowych podmiankach( odstana kranówka 24h) i płukaniu gąbki ( ta Gęsta będzie się zapychać szybko ) w spuszczonej wodzie z akwarium, nie przekarmiaj, urozmaicona dieta( moje bojowniki uwielbiają wodzień mrożony) i powinno być wszystko wporzadku( ͡º ͜ʖ͡º)
@Popo44: Dzięki za pomoc. Będę pamiętał :). Mam kilka pokarmów: Dafnię suszoną, HS Aqua Betta Flakes, Tropicaal Red Mico i Marine Powder. W mrożonkę zaopatrzę się w najbliższym czasie. Na razie nie było po co.

BTW
Ile wcześniej rozmrażasz? Godzinę przed podaniem? Ile dajesz? Jedną\pół kostki?
@SzybkiDorsz rozmrażam w kieliszku dolewam wody z akwarium i czekam z 20 min daję cała kostkę ponieważ mam trochę tych bojowników, dla jednej sztuki pół kostki będzie za dużo, podzieliłbym ją na 6 części.
@SzybkiDorsz filtr wraz ze starą gąbką wyciągnąłem z baniaka, gąbkę odcisnąłem do suchej miski, tą brudną wodą nasączyłem nową gąbkę tak że wchłonęła całość, założyłem nową na filtr i odpaliłem, a starą gąbkę wycisnąłem kilka razy w akwarium tak żeby cały syfem z niej został przefiltrowany przez nową gąbkę.