Wpis z mikrobloga

@JuneJohn: ile za nią dałem to dłuższa historia bo sam brałem udział w jej powstaniu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ogólnie mam saunę 3 metry z przedsionkiem. Drewno C24, piec Harvia M3, cena takiej sauny to około 15 k ( z oświetlaniem kamieniami i całym wyposażeniem ). #!$%@?ą mnie Janusze biznesu co wstawiają ogłoszenie sauna za 10 k < w sumie gole deski bez drzwi byle ktoś się
  • Odpowiedz
@JuneJohn: jest do sauna beczka. Grubość desek 45 mm bez dodatkowej izolacji. Wystarczy poł godziny i jeden wsad drewna by rozpocząć saunowanie. Materiał to świerk skandynawski C24.
  • Odpowiedz
@JuneJohn: Ławki są z olchy. Świerk Skandynawki puszcza bardzo mało żywicy. Dosłownie w całej saunie kilka kropel. Taki zwykły świerk zalałby całe pomieszczenie żywicą ;)
  • Odpowiedz
@wit_kacyk: ze znajomym u niego w ogrodzie właśnie będziemy budowali saunę dlatego tak dopytuje, ale raczej nie beczka tylko sześcian. No i jeszcze zastanawiamy się czy piec na drewno czy elektryk.
Widziałem fajne rozwiązanie z piecem Harvia Duo w połączeniu z beczką, kamienie w środku, a dorzuca się drewna z zewnątrz, ale trochę drogi ten piec w porównaniu do M3
  • Odpowiedz
@JuneJohn: M3 też masz w opcji ładowanie od zewnątrz. Nazywa się M3 SL, co do wyboru pieca elektryczny wiadomo wygoda obsługi itp. Ja wybrałem drewno, bo lubię patrzeć jak drewno się pali i słyszeć ten dźwięk ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do kształtu to beczka osobiście mi bardziej się podoba niż sześcian, ale to moje zdanie.
  • Odpowiedz