Wpis z mikrobloga

@szybkinick: warzymice koło czerwonej torebki, wielki kebab dąbie, dubai, Chilli Kebab & Grill pomorzany. To są moje top 3, dubai trochę się zepsuł i ogólnie kebaby pozostawiają troche do życzenia na tle tego co jadłem np. w Berlinie ale ogólnie ciężko tu o coś naprawdę dobrego.
Only kebab i Charbel na prawobrzeżu, chociaż nie lubię to obiektywnie mogę polecić bo się wyróżniają od przeciętnej budy.
Warto też sprawdzić Berlin gemuse extra
  • Odpowiedz
@szybkinick: @meshack: Dubai kupa kompletna jednak, dałem im ostatnio dwie szanse i obie zmarnowali. Zimne, bułka się rozpada, sosów nalane zdecydowanie za dużo... Wielkiego na Dąbiu jadłem niedługo po otwarciu to faktycznie, był długi, bo z dwóch placków, ale farszu w środku to w jednym placku też by zmieścił xD
Charbel na prawobrzeżu za to mega. Na Cyryla jest duży, daje naprawdę sporo, Nefis kolo ronda Uniwersyteckiego ma fajny sos
  • Odpowiedz
@polancky: ten na dole zwykła uliczna buda nic specjalnego. Wielki kebab jak ktoś faktycznie napisał ma nawalone placków i w środku jest dość mało mięsiwa ale ogólnie jest po prostu dobry. elegancko przygotowany, nie rozlatuje się. No i dla mnie plusem jest ser żółty, dobrze się komponuje a nie wszędzie można dostać, przy czym to jest normalny ser a nie topiony jak dają w niektórych kepsach. Stosunek cena jakość też dobry
  • Odpowiedz
A tak chwalony tutaj kebab z cyryla i Metodego xD Zmieszczenie wszystkiego w jednym placku jak widać nie koniecznie jest plusem, tak samo jak duża ilość zawartości, bo tego kepsa nie dojadłem do połowy nawet i to bynajmniej nie dlatego, że nie miałem już miejsca w żołądku ( ͡º ͜ʖ͡º) Nie dało się tego jeść bez widelca, wszystko leciało bokiem, dupa oczywiście nie zwinięta, tortilla zimna i
m.....k - A tak chwalony tutaj kebab z cyryla i Metodego xD Zmieszczenie wszystkiego ...

źródło: comment_1611655006LiCw2nUunWxWphGqiBH0pt.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@meshack: Nie wiem jak można polecać kebsa z Cyryla...nawet nie przeciętny...co do dobrych kebabów mam nadzieje, że w końcu zawita w Szczecinie Zahir kebab. Nie trafiłem nigdy na lepszego kebsa.
  • Odpowiedz
@meshack: jadłem kebaba w mysle ponad 300 miejscach w Europie. Napisalem, ze na Cyryla jest poprawny - nie robi jakiegoś olbrzymiego szału ale smakuje jak kebab i jest spory. Poza tym ja to generalnie jem tylko Lahmacun z mięsem w polskich/niemieckich kebabowniach wiec średnio mogę się wypowiadac na czyjeś gusta. Cyryl ma świeże sałatki, znośne sosy i jest zwyczajnie OK. Osobiście uwielbiam baraninę w UK i talerze z kilkoma rodzajami mięs
  • Odpowiedz
@meshack: polecałem jedynie Charbela na prawobrzeżu, o Cyryla pisałem, że spory, poza tym tam jadłem w bułce, więc nie miałem porównania rolo. A w nefisie mi tylko sos smakował, całościowo kiepski, te surówki kompletnie mi nie pasowały. Ten z Dąbia to właśnie miałem wrażenie, że jem surówkę w plackach. Jadłem w pierwszym tygodniu po otwraciu, więc może coś się zmieniło, w przyszłym tygodniu zerknę ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@michaszko: z Kilińskiego zamawiałem z dostawa. Najzwyklejszy kebs jaki może być ;) ale fajnie, ze daliście propozycje nowe - na pewno wypróbuje miejsca, o których wspominacie
  • Odpowiedz
@crouch3r ale się waflujesz że jakieś za granicą, no super xD Nie ma w Szczecinie dobrych kepsów więc dyskutujemy o tym co jest, a nie o tym co chcielibyśmy żeby było, ale tego nie ma xD Poleciłeś tandetny keps z budy i teraz wrzucasz zdjęcia z Belgii, żeby pokazać jak to z Ciebie ekspert i smakosz xD

@michaszko nie, raczej się nic nie zmieniło, jak Ci nie odpowiadał kebab wielki na początku,
  • Odpowiedz