Wpis z mikrobloga

Mirki, myślałem żeby kupić mamie TV LG (webOS) i dokupić Mi Boxa specjalnie pod apke HorizonGO. Mam internet 300mb/s od UPC, na który nie narzekam, więc mógłbym dokupić HorizonGO za 5zł/miesięcznie. Lista kanałów:
https://www.upc.pl/pdf/wykaz_programow_horizon_go.pdf

Myślę że jest wystarczająca. I teraz pytanie do Was - Co sądzicie o HorizonGO jako głównym źródle odbioru TV? Chodzi mi głównie o to jak często występują jakieś problemy z odbiorem, brakiem sygnału, zwiechami itp. Da się to oglądać jak normalną telewizję na TV czy raczej potraktować jako dodatek? Nie ukrywam, że cena i liczba kanałów trochę kusi, gdzie mamie wystarczyłyby nawet podstawowe kanały naziemnej, ale niestety blok i słabo z odbiorem.

I jak jest też z jakością? Bo teraz zauważyłem, że np. w HorizonGO jest TVP1, a w pozostałych płatnych pakietach jest TVP1 HD. To samo tyczy się TVP Sport itp.

#upc #horizon #horizongo
  • 8
@xpro: Ja używam Horizon GO do oglądania powtórek z Eleven Sports gdy coś przegapię.
No działa, ale jakoś zauważalnie gorsza.
Ale skoro mamie wystarczy naziemna, to przecież wystarczy chyba wpiąć kabel UPC do telewizora i będzie darmowy pakiet "TV na dobry początek".
@lunga:

Nawet nie wiedziałem o tym pakiecie szczerze mówiąc - tylko że internet jest na umowie na czas nieokreślony (skończyła się jakiś czas temu, a warunki lepsze niż jakby trzeba było podpisywać nową), więc nie wiem czy mnie to dotyczy. Dzięki za informacje, zawsze to coś nowego i wartego sprawdzenia.
Gdyby ktoś jeszcze miał jakieś uwagi to piszcie śmiało.
@xpro hm, ale dostepnosc kanalow w HorizonGo zalezy od tego jaki pakiet tv masz zakupiony na umowie. Wiec to nie jest tak, ze masz sam internet w upc, dokupujesz za 5pln horozona i masz wszystkie kanaly z listy.

Horizon ogolnie dziala. Ja korzystam codziennie jako dodatek do pracy na komputerze. Ogolnie dziala chociaz czasem zdarzaja sie problemy np. Z ComedyCentral (zamiast materialu wideo wyskakuje komunikat, brak mozliwosci odtworzenia pozycji). Ale to rzadko
@szuwarek-mini: Faktycznie masz rację, to też przeoczyłem. Dopiero teraz widzę gwiazdkę i drobny druczek, że te 156 kanałów jest dla pakietu Max, to dlatego coś mi się nie zgadzało że za piątaka dostaję tyle kanałów (niby IPTV i gorsza jakość, no ale ( ͡º ͜ʖ͡º) ).
W regulaminie jest wzmianka o tym, że też jest to usługa do samego internetu (RIII, pkt1^1):
https://www.upc.pl/pdf/upc_regulamin_swiadczenia_uslugi_horizon_go.pdf

Ale wykazu programów
@lunga: Tak, to jest lista kanałów "TV na dobry początek", ale nam się rozchodzi o listę kanałów w HorizonGO, "TV internetowa HorizonGO", gdzie w szczegółach jest napisane, że lista kanałów zależy od oferty.
Logicznym się wydaje, że kanały mogą się pokrywać z ofertą "TV na dobry początek". Ale to tak jak pisałem, jak będzie bliżej zakupu TV to przedzwonię do nich na infolinię.

Dzięki wszystkim za pomoc, trochę mi to naprostowaliście
@xpro: Jeszcze Ci napiszę, że też mam TV LG (webOS) i słabo moim zdaniem, że nie ma aplikacji HorizonGO na tą popularną platformę. Jest za to aplikacja Player, a jako, że nie lubię przystawek to wykorzystuję ją do kanałów premium, a kabel koncentryczny UPC właśnie do "darmowego" zamiennika naziemnej.