Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Czy miał ktoś wstawiany implant zęba i mógłby mi doradzić?
Bo same sprzeczne opinie słyszę i czytam. Stomatolog, u którego wyrywałam zęba, powiedział że muszę teraz czekać pół roku żeby implant wsadzić, a w ogóle to "być może" będzie trzeba dorabiać kość i że jest to koszt 3 tysięcy... Wydaje mi się strasznie dużo za samo dorabianie kości. A druga sprawa to zrobiłam research i podobno trzeba implant robić jak najszybciej, a nie czekać aż pół roku na to, bo wtedy właśnie większa szansa na zaniknięcie kości. Czy on próbuje zgarnąć więcej kasy za to, czy o co chodzi? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Bardzo się boję wszystkich kosztów z tym związanych, zresztą podobno implant może się nie przyjąć ()
#implant #implantologia #stomatologia #stomatolog #dentysta
  • 8
@Sanski: W pół roku kość nie powinna zaniknąć, z tego co mówił mój oprawca to potrzeba minimum cały rok. U mnie padło info, że gdy poczekam ponad rok to będzie trzeba odbudować kość i podnieść dno zatoki.
@Sanski: najpierw się zagoi miejsce po usuniętym zębie i potem się wstawia implant. Prawdą jest również, że implantolog musi ocenić ilość pozostałej kości i być może będzie trzeba ją augumentować. To chyba dobrze, że zostałeś poinformowany o przyszłym leczeniu, czemu zakładasz od razu naciąganie na kasę?
@Sanski: wszystko zależy od metody i warunków jakie u Ciebie panują w jamie ustnej. Czemu został usunięty ząb, jaką masz ilość kości i jej jakość itd. Niektórzy wykonują natychmiastową implantację po usunięciu zęba z wykorzystaniem materiału kościozastępczego.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@yogmean: niestety u mnie lepiej nie, bo w razie co siódemka będzie nie do wyleczenia kanałowo (ma porąbane kanały, jeden jest 180 stopni)