Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak w wieku 30 lat się przebranżowić np. na elektryka? Przecież nie pójdę do szkoły zawodowej czy czegoś takiego. W internecie widziałem kursy, ale to są kursy dla kogoś jak już jest elektrykiem i chce zdobyć specjalistyczne umiejętności.

#praca #pracbaza #elektryka

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #600ed78d7298ba000a3b4f7b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Przekaż darowiznę
  • 18
@AnonimoweMirkoWyznania w teorii proste w postaci kwalifikacyjnych kursów zawodowych. Dostaniesz po nich papiery jakbyś technikum skończył. Potem uprawnienia SEP. Problemem będzie tylko żeby się zaczepić gdzieś bez doświadczenia. Zabawne są te wszystkie ogłoszenia o pomocników z kilkuletnim doswiadczeniem...
@humun plus określ sobie z trzy-cztey miechy na robotę w ramach szkoleń czyli gratis. No i się nie łam. Kretyńskich komentarzy nie brakuje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: szukaj ofert nawet na olx gdzie jest napisane Pomocnik Elektryka trafia się czasami że autor takiego ogłoszenia nie ma super wymagań poza pojawianiem się pracy nie na kacu bo nauczy cię sam wszystkiego. Zaczniesz od kucia bruzd, podawania narzędzi ale od czegoś trzeba zaczac.
Kup albo poszukaj w necie książkę Orlika - Egzamin sep w pytaniach i odpowiedziach
No i coś do podstaw elektrotechniki
Zdaj egzamin na papierek do 1kV
@AnonimoweMirkoWyznania: jako stary elektryk powiem Ci tak, idziesz na mieszkaniówke jako pomocnik elektryka, liźniesz tematu trochę, następnie zrobisz sobie sepa do 1kV i do większości innych robót wystarczy, później możesz szukać po większych zakładach. ja nie miałem wykształcenia i dopiero po 2 latach firma mnie sama wysłała na sepa :)
a teraz mam do 110kV bo tyle potrzebowałem :)
@AnonimoweMirkoWyznania: A gdzie pracowałeś wcześniej? Na jakim poziomie stoi Twoja matma (głównie mi chodzi o liczby zespolone i rachunek macierzowy)? Czytaj bezel.com.pl, opracowania dr.Musiała, kup sobie prenumeratę INPE, zrób porządny kilkudniowy kurs w oddziale SEP, zapisuj się na darmowe webinaria prowadzone przez znanych producentów osprzętu. Poznaj prawo budowlane i normy z interesującej Ciebie dziedziny elektrotechniki. Też zależy jakim elektrykiem chcesz być. Instalacje domowe, przemysłowe, PV, pomiary, prace na liniach nn u
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: idz do pracy gdzies na duza budowe, tam najlatwiej isc majac zerowe doswiadczenie. Potem jak cos ogarniesz, to poszukaj czegos w mniejszej firmie zajmujacej sie domkami kednorodzinnymi.
Najwazniejsze to sluchac i sie dopytywac dlaczego cos sie robi tak a nie inaczej, zeby potem wiedziec na co zwracac uwage.
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeśli nie masz wiedzy to ją zyskasz podręcznikami, w internecie jest wszystko, robisz uprawnienia podstawowe i zaczepiasz się gdzieś jako pomocnik, łatwiej będzie na elektromontera, jeszcze ławiej jeśli masz jakiegoś spawacza czy wózkowego/suwnicowego, nie masz? to robisz po roku czy dwóch i masz już całkiem ładną pozycje. Nie ma sie co zrażać, to specyficzny zawód gdzie 95% wiedzy czerpiesz z pracy czy fuch.
@AnonimoweMirkoWyznania: Zależy na co dokładnie chcesz się przebranżowić. Jeśli na elektryka budowlanego to przygotuj się na SEP i w zasadzie to wiedza teoretyczne z tego Ci wystarczy a często będzie w nadmiarowa w pracy. Na pomocnika elektryka jak będziesz miał SEP to powinieneś się dostać. Przy odrobinie szczęścia może Ci się trafić jakaś robota jako młodszy w UR i tam starsi pewnie poratują Cię troszkę większą wiedzą niż na budowie, aczkolwiek
@AnonimoweMirkoWyznania zaczep się na instalacjach elektrycznych jako pomocnik

miałem w firmie takiego kolesia, który w wieku 40 lat postanowił się przebranżowić, popracował na instalacjach, minęło pół roku to przeniósł się do innej firmy pracować, łącznie po 2 latach swoją DG założył i działa na siebie, zawzięty o pracowity facet był, dużo się uczył na robocie