Wpis z mikrobloga

tl;dr:


Często pytacie o to, czy korzystanie z okularów z filtrem światła niebieskiego do pracy z ekranami ma sens. Jest to pytanie jak najbardziej zrozumiałe, zwłaszcza że opinie dotyczące takich okularów są mocno podzielone, a jednocześnie bardzo rzadko pochodzą od osób, które takie użytkują. 

Optyką okularową zajmujemy się ponad 10 lat i, jako że korzystamy tylko z produktów sprawdzonych, również i ten temat postanowiliśmy podjąć ostrożnie. Wyszliśmy z założenia, że najlepszym sposobem na poznanie realnego wpływu korzystania z takich okularów, będzie uzyskanie opinii z "pierwszej ręki". Dlatego też kilka miesięcy temu stworzyliśmy zespół testowy, składający z 50 użytkowników wykopu. Przekazaliśmy im pierwszą wersję naszych okularów, a po kilku tygodniach zapytaliśmy o wpływ okularów na ich komfort.  

Poniżej małe podsumowanie, przedstawiające procent członków zespołu testowego, którzy zauważyli poprawę problematycznych dla siebie elementów uzyskaną dzięki użytkowaniu okularów z filtrem światła niebieskiego: 

ogólna poprawa komfortu widzenia: 98%
ograniczenie uczucia pieczenia oczu: 86%
ograniczenie uczucia suchości oczu: 85%
poprawa jakości widzenia: 80%
ograniczenie zaczerwienienia oczu: 83%
ograniczenie łzawienia: 88%

Na podstawie tych opinii można wnioskować, że okulary z takim filtrem nie są produktem „cudownym”, rozwiązującym wszystkie życiowe problemy (jak można czasami przeczytać na stronach producentów), ale mają realny wpływ na komfort. Wrażenia członków zespołu testowego pozwoliły nie tylko na określenie sensowności istnienia takiego rozwiązania, ale również na jego ulepszenie, dzięki czemu powstał ostateczny produkt - lanke screen, uniwersalne (bez mocy korekcyjnej) okulary do pracy z ekranami. 

#rozdajo: Jako że kilka dni temu wystartowaliśmy, mamy dla was trzy pary okularów lanke screen. Wystarczy zapulsować ten wpis (zielonki nie biorą udziału), losowanie trzech użytkowników w najbliższy wtorek o godzinie 21:00 (mirkolos).

Zasady są proste i nie wymagamy nic więcej poza plusowaniem, ale fajnie będzie, jeśli odwiedzicie też nasz sklep online: lanke.pl

Jeśli użytkujecie okulary z filtrem światła niebieskiego - dajcie znać, jakie są wasze wrażenia i co myślicie o ich wpływie na komfort.

#okulary #okularyboners #technologia
  • 125
@6thsurvivor: nie zajmowaliśmy się badaniem samego zjawiska "niebieskiego światła", jego wpływu na widzenie czy komfort. Nie analizowaliśmy również stanowisk pracy. Zebraliśmy opinie od osób, które okulary użytkowały i subiektywnie opisały, w jaki sposób wpłynęły na ich komfort.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lanke: ja mam korekcyjne (ale śmieszna wada, 0.25 na obu i bardzo lekki astygmatyzm) i do tego właśnie ten filtr.
Średnio przez kompem spędzam dziennie 12 godzin, i nieraz z końcem tygodnia już jest tragedia i nic nie pomaga.
Żaden filtr nie da tyle co po prostu zdrowe odejście od ekranów. Ale nie zawsze się da
@lanke: to ogarnijcie moze jakie wasza grupa testowa ma ekrany, oswietlenieni kasnosc podawietlenia oO
Sako info o rodzaju podswietlenia ekranow jest powszechnie dostępne i na tej zasadzie moglibyscie zrobic cos produktywnego i zasugerowac ziomeczkom, ze 100% podawietlenia to im wyspawa oczy a nie pomaga, a klientom mozecie szczegolnie polecac na bazie ich ekranu wtedy o
O
@lanke: a robiliście porównanie tych antyniebieskich względem zwykłych antyrefleksów? Podobno to czyste placebo, a pozorny komfort bierze się tylko z tego, że cieplejsze barwy są po prostu milsze i równie dobrze wystarczy zmienić barwę ekranu na cieplejszą.
@lanke: Moim zdaniem raczej nie potrzebuję takiego wynalazku. Co prawda lepiej spałem jak patrzyłem na monitor w okularach z filtrem(kupione z ali), ale kolory były przekłamane i odbijało mi się w szkiełku światło odbite z oka(strasznie mnie to denerwowało podczas oglądani filmów)
.
@lanke: tonte noir to idealne okulary do mojej ogromnej głowy, jakbyście mnie wylosowali to to byłyby te okulary. I nawet jak nic nie dają to byłoby to +50% do wyrazu inteligencji mojej twarzy, może ludzie zaczęliby mnie brać bardziej poważnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)