Wpis z mikrobloga

Czas podsumować swoje pierwsze #mirkowyzwanie

Wylosowany zestaw:
a) Sprawdź jakie zapotrzebowanie kaloryczne jest odpowiednie dla Twojego organizmu. Przygotuj tygodniowy plan żywieniowy, który je spełni, a nawet dzięki ujemnemu bilansowi pozwoli wejść pozytywnie w Nowy Rok i zrzucić parę kilogramów przed wiosną.
b) Zrób szalik na drutach lub szydełku.
c) Posprzątaj w swojej szafie - sprawdź czy nie masz jakichś ubrań, których nie nosisz, które mógłbyś oddać do PCK, żeby uboższe osoby mogły z nich skorzystać.

Dość szybko wybór padł na b), ze względu na łatwy dostęp do materiałów i wiedzy. Moja mama jest fanatyczką ręcznych robótek. Na weekend odwiedziłem mentorkę( ͡° ͜ʖ ͡°)
Po określeniu moich umiejętności została określona technika wykonania. Można powiedzieć, że lekko oszukiwałem na tym wyzwaniu. Szalik został wykonany na obręczy dziewiarskiej - nie są to druty, szydełka używa się takiego dziwnego, a ścieg wychodzi podobny do tego na drutach.
Włóczkę dostałem już przygotowaną od mamy. Jest z odzysku z jakiegoś starego swetra( ͡° ͜ʖ ͡°)
Całość szalika powstała w 16-18h pracy. Zużyłem 400g wełny.

Żeby było mi raźniej w pracy, równolegle mama zrobiła czapkę do zestawu. Możecie zostawić dla niej plusa, na bieżąco będę przekazywał( ͡° ͜ʖ ͡°).
Foto zestawu poniżej, kilka fotek z procesu tworzenia w komentarzach.

#diy #dziewiarstwo #robotkireczne #szydelkowanie
Whiskas92 - Czas podsumować swoje pierwsze #mirkowyzwanie

Wylosowany zestaw:
a) S...

źródło: comment_16114923809jbOEbUQpvIiEMUuYqPYVe.jpg

Pobierz
  • 8