Wpis z mikrobloga

169 + 1 = 170

Tytuł: Z Mgły Zrodzony
Autor: Brandon Sanderson
Gatunek: Fantastyka
Ocena: ★★★★★★★

Chyba najczęściej pojawiająca się tutaj książka. Ok, jest nieźle ale jednak bez błysku. Ciekawy pomysł, ciekawa "mechanika świata", to wszystko się zgadza, ale sama historyjaka, ot taka sobie. Pisarsko też nie porywa.
Wystarczy jednak bym sięgnął po następne części po małej przerwie.

Wpis dodano za pomocą strony: https://bookmeter.ct8.pl

#bookmeter
nastycanasta - 169 + 1 = 170

Tytuł: Z Mgły Zrodzony
Autor: Brandon Sanderson
Gatunek...

źródło: comment_1611473733itgeCxskxxf8AptH14UnGH.jpg

Pobierz
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@nastycanasta: To, jak i większość książek Sandersona zyskuje kolejne dno po przeczytaniu kolejnych części z serii jak i dodatkowych opowiadań. Wtedy dopiero człowiek dostrzega detale które przy pierwszym czytaniu się przeoczyło a które rzucają całkiem inne światło na świat i postacie które tam się pojawiają.
Sam zaczynałem od tej książki i miałem podobne odczucia co do niej jak ty. Obecnie przeczytałem z 70% tego co wydał i jest zdecydowanie moim ulubionym
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Qiepka: też w sumie dawno czytałem, ale z tego co kojarzę w pierwszej książce jest wyjaśnione że Ostatni Imperator to


A Vin w drugiej części nadal #!$%@? ale w trzeciej już jest do zniesienia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@nastycanasta Czy ktoś czytał wszystkie książki tego autora? Warto? Najpierw zaczęłam swoją przygodę od "Droga królów", przeczytałam serię i bardzo mi się podobało. Teraz męczę się przy "Cienie tożsamości". Czytałam od "Z mgły zrodzony". Średnio mi podchodzi ta druga era w tym świecie. Będzie lepiej?
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Satesu: będzie lepiej, przeczytaj Cienie Tożsamości, potem Żałobne Opaski a potem opowiadanie Tajemna Historia (czy sekretna historia) w zbiorze Bezkres Magii, nie pożałujesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Natomiast jeśli chodzi o to czy warto czytać Sandersona odpowiem: jak najbardziej, jeszcze jak. Większość jego książek jest połączona ze sobą w jedno uniwersum zwane Cosmere (coś jak filmy Marvela). Pewne wątki przetaczają się przez różne serie. Jeśli lubisz odkrywać