Wpis z mikrobloga

Czy w waszej ocenie ten pies jest otyly? Jutro u weterynarki go zwazymy. 3 miesiace mieszkalam z mama i wydaje mi sie ze go utuczyla. Teraz pies swiata poza nia nie widzi a ona to ma #!$%@? na jego punkcie. No ale ja sie wyprowadzam i nie wiem co robic. Jest juz starszym psem i potrzebuje atencji, ktora ona mu da, a ja mniej. No ale z drugiej strony przy mnie schudnie. Matka sie poplakala jak powiedzialam, ze biore go ze soba. Powiedziala, ze go zamecze. No fakt mial zakwasy po wyprawie. Eh no nie wiem co robic. Bo na bank jesli jej go zostawie to wezme sobie innego ze schroniska. Jprdl #psy #pytanie #pokazpsa
KapitanJaszczurka - Czy w waszej ocenie ten pies jest otyly? Jutro u weterynarki go z...

źródło: comment_1611299152TiZcUNvqjTFrThwIf3rAww.jpg

Pobierz
  • 27
@KapitanJaszczurka: Nie wygląda na psa z nadwagą, ale po zdjęciu ciężko poznać. Jak dotkniesz psa w okolicach żeber i są ciężko wyczuwalne to znaczy, że piesek ma za dużo tłuszczu. Pies szybko się przyzwyczaja do nowej rzeczywistości więc bez problemu możesz psiaka zabrać ze sobą, a on się dostosuje :) Jeśli podajesz suchą karmę to ustal jakąś tam dawkę według tabeli jaką podaje na opakowaniu producent i staraj się tego trzymać.
@KapitanJaszczurka: mi wygląda na trochę upasionego ;) sama mam psiaka ze schroniska, którego od początku musiałam odchudzić. Najgorsze, że na pierwszy rzut oka nie widać dodatkowych kilogramów (za dobrze się futrem maskują), ale był trochę ociężały i ospały.

Ja wprowadziłam mojemu posiłki 3x dziennie (po każdym spacerze mała porcja), starałam się dodatkowo odliczać wszystkie smakołyki, które zjada w trakcie dnia (na spacerach i jakiś gryzak raz dziennie). Po prawie trzech latach