Wpis z mikrobloga

Mam kilka pytan odnosnie #eagle i projektowania płytek pcb. Otóż w projekcie korzystam z elementów smd oraz przewlekanych. Na element smd dałem mirror i zmienił warstwę na bottom. No i fajnie, ale chcę, żeby to była płytka jednostronna, więc jak dobrze rozumiem to wszystkie ścieżki mają być na jednej warstwie (w tym wypadku warstwa TOP). Jak zmieniam ścieżkę na top to nie chce się łączyć z tym elementem smd. Jak to połączyć?
Drugie pytanie odnośnie usuwania ścieżek, bo jak klikam na opcję Ripup i klikam na ścieżkę to nie usuwa i nie wiem co robię źle.
Dzięki z góry za pomoc!
#elektronika #pcb #pytanie
  • 8
Jak zmieniam ścieżkę na top to nie chce się łączyć z tym elementem smd. Jak to połączyć?


@fozolif: No a jak mają się połączyć skoro to nie jest element przewlekany tylko montowany powierzchniowo? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie da się tak.
@fozolif: No jak wrzuciłeś element na bottom to nie zrobisz jednostronnej. Wróć go na górę to połączysz.
2. Może musisz 2x nacisnąć bo czasami pierwszy klik to "pytanie" czy na pewno o ten fragment ścieżki ci chodzi do usunięcia - jak jest kilka bardzo blisko.
@fozolif: A - i CHYBA przerzucając element SMD na bottom nie trzeba robić mirror bo się sam zrobi - ale tu nie jestem pewny bo w sumie to dawno nie wrzucałem SMD na spód.