Wpis z mikrobloga

Drogie Wykopki,
razem z niebieskim stanęliśmy przed ogromnym dylematem jakim jest zakup własnego kąta.
Naszym głównym problemem jest wybór czy będzie to dom szeregowym w mieście z własnym kawałkiem ogrodu (plusem oczywiście jest lokalizacja, komunikacja miejska oraz odległość ważnej infrastruktury oraz to, ze będzie to oddane w stanie deweloperskim)

Drugą opcją jest kupno działki pod miastem i budowa własnego domu(ceny działki niestety dość wysokie, rozglądamy się już około 2 miesiące i póki co nie ma nic, co by nas do końca satysfakcjonowało). Minusem jest to, że oboje jesteśmy zieloni w kwestii budowy i wszelkich formalności oraz nie mamy zbytnio czasu by go poświęcić na załatwianie wszystkiego.

Jedni uważają ze szeregówka to nie jest dobre rozwiązanie, wykonanie kiepskie, brak prywatności oraz że w tej cenie wybudujemy dom i będziemy mieć większą działkę.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat, co byście wybrali?
-kupno domu szeregowego z rynku pierwotnego (w mieście)
-kupno działki i budowa domu pod miastem (max 10-15km)

Zdjęcia dla przyciągnięcia uwagi

Drogie Wykopki,
razem z niebieskim stanęliśmy przed ogromnym dylematem jakim jest zakup własnego kąta.
Naszym głównym problemem jest wybór czy będzie to dom szeregowym w mieście z własnym kawałkiem ogrodu (plusem oczywiście jest lokalizacja, komunikacja miejska oraz odległość ważnej infrastruktury oraz to, ze będzie to oddane w stanie deweloperskim)

Drugą opcją jest kupno działki pod miastem i budowa własnego domu(ceny działki niestety dość wysokie, rozglądamy się już około 2 miesiące i póki co nie ma nic, co by nas do końca satysfakcjonowało). Minusem jest to, że oboje jesteśmy zieloni w kwestii budowy i wszelkich formalności oraz nie mamy zbytnio czasu by go poświęcić na załatwianie wszystkiego.

Jedni uważają ze szeregówka to nie jest dobre rozwiązanie, wykonanie kiepskie, brak prywatności oraz że w tej cenie wybudujemy dom i będziemy mieć większą działkę.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat, co byście wybrali?
-kupno domu szeregowego z rynku pierwotnego (w mieście)
-kupno działki i budowa domu pod miastem (max 10-15km)

Zdjęcia dla przyciągnięcia uwagi

#budownictwo #dom #mieszkanie
#mieszkaniedeweloperskie #budowadomu
eruvenis - Drogie Wykopki,
razem z niebieskim stanęliśmy przed ogromnym dylematem jak...

źródło: comment_1610994223q5gHepE3XUyf9kZMQVq2id.jpg

Pobierz
  • 61
@eruvenis: cały weekend szukałem czegoś takiego, szeregówki to jakaś porażka w większości. Miejsce na jeden samochód, w niektórych nawet przed garażem nie szło postawić drugiego. Dom bez garażu dla dwóch aut za 700k XD
Do tego mam wrażenie, że szeregówka to po prostu blok tylko z mniejszą ilością sąsiadów. Po prostu nie ma kogoś nad, a obok i tak wszystko będzie pewnie słychać. Grilla ciężko zrobić bo od razu sąsiad i
@bartez_94 właśnie... Dla nas plusem jest to, ze cene kupna szeregowki znamy i orientacyjna datę odbioru, a z budowa wiadomo ze bywa różnie (często pojawiają się jakieś problemy w trakcie budowy i koszt rośnie)
@eruvenis: tyle ze szeregówka od developera tez może mieć opóźnienie, nie wiesz jakich materiałów użyli np do fundamentów itd, przychodzisz na gotowe ale tez nie wiesz czy nie ma jakiejś miny. Jeśliby się coś trafiło to tez potem musisz kłócić się z deweloperem żeby to łaskawie naprawił. Z domem jasne jest więcej zajęcia i wymaga to uwagi i znajomosci, ale da się to zrobić. Ja nie miałem z zona pojęcia o
@eruvenis: ja nie doradzę bo nie chcę decydować za kogoś. Ale wypowiem się w kwestii szeregowców, bo na wykopie pluje się na nie jadem mimo że pewnie nikt w takiej zapewne nie mieszkał.

Wady domu i mieszkania? A może kompromis między domem na #!$%@? bez komunikacji i z szambem a mieszkaniem w mieście? Mało osób patrzy na to w ten sposób. Szeregówka zapewnia często garaż, większy metraż, kawałek podwórka w cenie
@Bellissimo właśnie trafiłeś w samo sedno ze wszystkim
Na początku byliśmy nastawieni na budowę ale znalezlismy sensowne szeregowce niewiele droższe od mieszkań...
Właśnie naszym problemem jest to że nie mieszkamy na miejscu więc budowa byłaby dość uciążliwa że względu na dojazdy
Jeśli chodzi o dzieci to właśnie w mieście jest więcej możliwości (żłobki, komunikacja itp) a niestety instytucja babć jest zbyt daleko..
@eruvenis Z szeregówka i jest taka sprawa, że zależy jakich masz sąsiadów. Moi rodzice mieszkają w szeregówce i są bardzo zadowoleni. Jest jakaś tam wspólnota, która dba o interesy wszystkich i części wspólne. Ogólnie spoko.
Dom wolnostojący też super sprawa. Budujesz się, gdzie chcesz. Sama wybierasz lokalizację. Masz dom wg własnego projektu. Z drugiej strony "obsługa" domu i ogrodu to neverending story. No ale niektórzy to lubią. No i drugi temat -
Coś mi się skasował post. Jak cos możesz pytac na pw bo mam wybór szeregu za soba oraz oględziny okolo 10 różnych szeregów/bliźniaków i jeszcze więcej korespondencji.
Jak wyżej ktos napisał, taki szereg też potrafi kosztować. Znajomi pukają się w głowę jak słyszą cenę ale pamietaj, że to ty będziesz tam mieszkał :)
Ja sie na budowie kompletnie nie znam, mimo to sporo bym zrobił sam. Jednak codziennie pracuje, różowa też, nie
@eruvenis: Dla mnie albo mieszkasz w centrum/na osiedlu gdzie masz wszystko pod nosem i naprawdę nie musisz mieć auta, albo pod miastem gdzie na auto jesteś skazany.
Autobus raz na pół godziny i konieczność i tak jeżdżenia wszędzie sprawia, ze IMO podmiejskie szeregówka są niewiele warte.
Zreszta moi dziadkowie tak maja, mieszkanie w centrum, małe bo małe, plus kupili lata temu szeregówka na obrzeżach na starość, a wola zdecydowanie mieszkanie.
Maja
@eruvenis: z perspektywy czlowieka, ktory w wieku 15 lat przeprowadzil sie do domu na obrzerzach miasta (Kraków), serio weź pod uwagę dzieci i dojazdy. My przeprowadziliśmy sie do domu gdzie i tak bylismy wciąż w granicach miasta, jakieś 25-30 minut z buta mialem dostęp do tramwaju, ale komuniakcyjnie, zwlaszcza zimą, było po prostu ciężko.

Z perspektywy osoby która pracuje w branży deweloperskiej - niektorzy deweloperzy też budują porządnie, z doświadczenia wiedza