Wpis z mikrobloga

@elomakrelo: Ja człapię w zwykłych biegówkach/cross-country (takie troszkę szersze biegówki), trochę dalej niż Myślenice, ale fajne miejscówki to Turbacz, Mogielnica, ewentualnie lotnisko w Nowym Targu - ale teraz tam pewnie nie będzie warunków. Na Turbaczu śnieg z reguły bardzo dobrze trzyma.

Wszędzie tam widywałem skitourowców, choć nie wiem czy mogę polecić Turbacz, jeśli nigdy nie jeździłeś. Zjazd z Turbacza jest momentami trudny (przynajmniej na biegówkach).
Tak samo jak Starorobociański/Starobociański.


@GaiusBaltar: Była tam Stara Robota, szczyt nad nią to Starorobociański :P
@elomakrelo: Jest w Krakowie kilka wypożyczalni. Wiesz mniej więcej z czym to się je? Jest kilka filmów na yt (skiturowe zakopane pewnie będą ok, ale nie będę ich oglądał :P) Możesz też wybrać się na jakąś wycieczkę ABC skituringu, ale zwykle trochę to kosztuje
@elomakrelo: Bierz tylko i wylacznie system na wiazaniach pinowych. Szyny sa ciezkim przezytkiem juz. Buty wez jak najbardziej dopasowane. Lepiej za male niz za duze. Obdarte zapietki skutecznie cie zniecheca do dalszych prob.
Narty - jak nie masz jeszcze preferowanego stylu zabawy to tak mniej wiecej wzrost - 10cm.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@elomakrelo: w myslenicach jest spoko, ale nie ma wypozyczalni. Musiałbyś gdzies w Krakowie sprzet ogarnąć.
Wczoraj bylem na Turbaczu i sniegu jest duzo, a szlak z Kowańca fajnie udeptany. Spokoknie sobie poradzisz, moja zoma wczoraj pierwszy raz miala tury na nogach i bez wiekszego problemu. Tylko troche sie przygotuj jak sie ze sprzetem obchodzić.