Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2342
Dzisiaj po tęgim nocnym mrozie mój samochód nie podołał z porannym odpaleniem (A raczej szwankujący akumulator). Na tej samej ulicy stała straż miejska więc stwierdziłem, że zapytam czy nie mają może kabli. Dwie mile panie poszukały ale nie miały, za to przez radio zaczęły pytać inne patrole o takowe. Po chwili powiedziały, że inny patrol ma i podwiezie. Poczekaliśmy chwilę i z przywiezionymi kablami udało odpalić się moja starą Toyotkę. Może to nic wielkiego, ale panie uratowały mi dzień i było to bardzo miłe. Takie postawy trzeba pochwalać i pokazywać. Dziękuję #strazmiejska #krakow
ejkejej - Dzisiaj po tęgim nocnym mrozie mój samochód nie podołał z porannym odpaleni...

źródło: comment_1610913759GuYaytXlYUjIjMRAlhHhbp.jpg

Pobierz
  • 62
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ejkejej: ogólnie w moim mieście straż miejska sama się ogłasza, że jak masz problem z aku to podjada i pomoga odpalić bo mają sprzęt. Raz skorzystałem bo tego dnia akurat miałem wymieniać akumulator a stary już nie dał rady odpalić auta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@ejkejej 265k, bardzo mozliwe ze prawdziwy, kupiona w polskim salonie w 2003 (rocznik 2002) w papierach mam dowod zakupu z salonu. Jestem drugim wlascicielem :D Poliftowe 1.6vvti, kupilem awaryjnie w 2019 od handlarza za 5 tysi. Jedyne co przy niej zrobilem to pasek wieloklinowy i olej po zakupie, a w zeszlym roku na lato klima i klocki z tylu :D jezdI jak zloto, choc blacha zachodzi ruda przy blotnikach z przodu, z
  • Odpowiedz
  • 0
@Emill: Nie. W wielu miastach do obowiązków straży miejskiej zimą należy pomoc kierowcom w odpalaniu samochodów. Można nawet dzwonić w tej sprawie na numer alarmowy. Nawet zestawów kabli mają aktywne patrole u mnie więcej niż policja.
  • Odpowiedz
@Emill: nie popadajmy w skrajnosci... owszem, podatki placic trzeba i oczekiwac odpalenia auta od strazy miejskiej nie, ale zeby oni pilnowali bezpieczenstwa i porzadku to gruba przesada :V
  • Odpowiedz
@Emill: nie wiem jak w Krakowie, ale w Warszawie normalnie dzwonisz na SM jak masz problem z aku. Także jakby trochę mają to w obowiązkach słuzbowych. Aczkolwiek i tak uważam, że SM nie powinna istnieć, bo w sumie poza tym odpalaniem z kabli to nie wiem po #!$%@? ta służba istnieje xD
  • Odpowiedz