Wpis z mikrobloga

Pierwszy tydzień regularnego inwestowania w #nio za mną. Właściwie wiele nie ma co pisać, ten tydzień był dość spokojny, z bardziej widocznymi spadkami dzisiaj i wzrostem kursu w PN po Nio Day. Kupowałem codziennie po jednej akcji NIO w następujących cenach:

$ 57,30 PT
$ 62,09 CZW
$ 63,50 SR
$ 61,39 WT
$ 63,43 PN

Obecny kurs w momencie pisania posta:
55.77$.

Łączny koszt zakupu 307,71 $.
Aktualna wartość zakupionych akcji w tym tygodniu: 278,87 $.
Czyli na razie na minus jestem 28,84 $ po pierwszym tygodniu.
Czy się przejmuję? nie :) jest to inwestycja długoterminowa. Także na razie nudy, czekam na wzrosty :D

Wspomnę, że Chiny chcą aby w 2025, aż 25% kupowanych nowych samochodów było elektrycznych. Nio jako marka chińska może ugryźć poważny kawałek tego tortu.

#nionio #gielda #inwestycje
  • 32
  • Odpowiedz
@phaxi: jest to pewien rodzaju eksperyment a 30zł-40zł miesięcznie nie ma dla mnie znczenia, to koszt obiadu. Tudzież dużej ilości czipsów i czekolad=))
  • Odpowiedz
@mcsQ: kupowanie po 1 akcji NIO X razy w miesiącu ? Jak to się ma do uśredniania zakupu ? Może ślepo zakładam, że chcesz uśredniać, ale jeżeli tak to jak chcesz uśredniać cenę kupując zawsze X akcji w danym miesiącu ?
  • Odpowiedz
@mcsQ: xtb ma tez wg mnie lepszy interfers i dodatkowo wylicza ci i wysyla PIT co roku wiec nie musisz tego robic sam, przenies sie tam zanim sie rozkrecisz z kupowaniem i pare stowek zaoszczedzisz
  • Odpowiedz
@mcsQ: nie ma za co, powodzenia w eksperymencie

jesli masz konto na revolucie i paypalu, to polecam doladowywac konto w ten sposob ze podpinasz karte z revoluta pod paypala, a na xtb otwierasz rachunek w $ i doladowujesz go przez payala

w ten sposob zaplacisz tez 0 prowizji za doladowanie konta i bedziesz mial najlepszy mozliwy kurs wymiany walut dzieki revolutowi
  • Odpowiedz