Wpis z mikrobloga

Ma ktos doświadczenie z gotowaniem/pieczeniem w mikrofalówce? Do tej pory używałam mikrofali tylko do odgrzewania, ale teraz kupiłam sobie taka fajniejsza, z naczyniem do gotowania, wkładem do gotowania na parze, talerzem do przygotowywania chrupkich potraw i pieczenia, ale instrukcja jest dość biedna i mi brakuje doświadczenia jak modyfikować czas pieczenia w piekarniku na prace mikrofali.

Dzisiaj chciałabym upiec pieczywko do sałatki z ciasta do pizzy i zastanawiam się czy da się to ogarnąć w mikrofali. Mam inwerterową, 1000W.

#mikrofala #gotujzwykopem #agd
  • 8
@zaba34: Podobno się da, ale mi nigdy nic w ten sposób nie wyszło... Miałem kiedyś do mikrofali dołączoną całą książkę z przepisami. Na obrazkach piękne a w realu wyszło nic pysznego.
@zaba34 chlebek z mikrofali jest ok, chociaż wszystko jest gąbczaste.
Kiedyś trafiłam na filmik z tych '5 sposobów na' czy jakoś tak, właśnie z daniami z mikrofali - jakaś jajecznica, ryba chyba, kurczak. Mnie to osobiście nie przekonuje, bo ale da się.
Parę razy robiłam jakieś ciastka, dały radę, jajka z mikrofali też spoko, choć podobno moga wybuchnąć, nie wiem, nie spotkało mnie to ¯_(ツ)_/¯