Wpis z mikrobloga

Poleci ktoś jakiś dobry TV 65" 4K z wszelkimi bajerami? Tak gdzieś do 6k zł. Dobrze by było, gdyby też nie miał problemu z wypalaniem się obrazu, bo potrafię czasami męczyć jeden tytuł na konsoli do upadłego, a nie chcę mieć potem pół interfejsu widoczne poza grą.

#telewizory #tv #ps5 #kiciochpyta
  • 17
Jak ma się nie wypalać, to najlepiej nie OLED. Co prawda ta technologia ma masę wyznawców teraz, ale dobry LCD też daje radę. Do PS5 pasuje Sony XH90 (sam mam "ojca" tego modelu czyli XF90 i jestem bardzo zadowolony):
@Makurise: Z mojego rozeznania na rynku jest tylko jeden TV, który tak jak mówisz ma wszystkie bajery: LG OLED CX.

Każdy inny nie gwarantuje poprawnego działania wszystkich technologii dostępnych w najnowszych konsolach.

Przede wszystkim:
Poprawnej implementacji USB 2.1
4k@120fps
HDR
VRR
ALLM

Z pozoru wygląda, że dużo TV na rynku wspiera te technologie, ale w rzeczywistości nie robi tego równocześnie. Np. uruchamiasz tryb gaming w Samsungu i tracisz to podbicie i
@panbacuh: Ma problemy w tym sensie, że jest trochę zmniejszony zakres (mniej czarny czarny jeżeli dobrze rozumiem), ale kolejny filmik omawia ten problem dość szeroko i wychodzi, że nie ma na to żadnej alternatywy bo konkurencja ma albo jeszcze gorszy zakres albo nie wspiera wcale VRR albo nie wspiera 4k@120hz/fps.

Nie twierdzę, że CX jest idealny, ale jeżeli ktoś chce kupić coś teraz i grać też na TV to jest to
@Maciek952: Jest jak najbardziej ok, różnice to małe detale. BX jest ciemniejszy = gorszy HDR, słabszy procek = gorsze AI poprawiające obraz, ale to chyba wszystko z różnic.

Ja bym wybrał CX ze względu na to, że oprócz tych detali, jest teraz bardzo popularny i raczej będzie miał najlepsze i najdłuższe wsparcie u producenta.
@thurd: no o tym co napisałeś doskonale wiem, aczkolwiek przy dobrej promocji nie uważam że jest sens dopłacać do Cx... bo jednak różnica w cenie to nie rzadko 1000zł, teraz pewnie moze będzie się bardziej zacierać,
@thurd: swoją drogą co sądzisz o xh90 ? ja rozumiem całą tą aferę że nie do końca wspiera hdmi 2.1 etc. ale pomijając ten fakt masz wyrobione zdanie jakieś na temat tego telewizora ? jest warty swojej ceny w aktualnych promocjach 3600/3800 za wersję 55, czy jednak stanowczo nie i lepiej sobie darować to.
@Maciek952: Nie mam OLED, ale ludzie mówią, że jest przepaść w jakości pomiędzy LCD, a OLED. Sklepy tego nie oddają z wielu względów, a HDR żeby miał sens to musisz mieć sensowną czerń ogarniętą.

Dodatkowo VRR w OLED działa już od 40fps, a w LCD od 48fps, czyli jeżeli gra Ci zjedzie z 60fps na 43 to w LCD już nie masz VRR i trochę Ci przytnie, a w OLED jeszcze
@thurd: pytanie kiedy zaczynaja się nierozsądne pieniąðzę ( ͡° ͜ʖ ͡°) tv używam głównie netflix ps5, tak się złozyło że stary oddałem w ramach reklamacji i oddali mi pieniądzę i szukam czegoś nowego, po przeglądanych ofertach wyrzucanie więcej niż 4.5k no chyba maksymalnie 5k to dla mnie bez sensu sprawa... do tej kwoty co zatem polecasz ? faktycznie szukanie oled bx/cx od lg ? w wersji 55
@Maciek952: 30 sekund szukania i BX możesz kupić już od 4.7k, a będzie lepszy niż LCD (choć pewnie ciemniejszy). Za CX teraz krzyczą 5.3k, ale jeszcze niedawno widziałem go poniżej 5k.

Jakby lepiej poszukać to pewnie by człowiek znalazł lepsze okazje jeszcze.

Wg. mnie to jest warte tej ceny.