Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
W marcu 2020 sprzedałem dla znajomego przyczepę z ubezpieczeniem oc do końca roku. Zgłosiłem ten fakt do wydziału komunikacji, ale z niewiedzy nie zgłosiłem tego faktu ubezpieczycielowi PZU. Wczoraj dzwonił do mnie znajomy, że nie może wykupić OC bo jest przedłużone na mnie. Przyczepka przerejestrowana na niego. Na mnie wisi u nich w systemie dług. Ktoś może podpowie jak najlepiej z tej sytuacji wybrnąć?
#oc #ubezpieczenia #samochody #pzu
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jestem_Tutaj: Minęło 7 miesięcy nie robią dużych problemów? Z tego co wiem znajomy ma inne TU z tańsza składka o połowę i nie chce zostawać w PZU. Proponował mi, że on napiszę nową umowę k-s na potrzeby odkręcenia tego, wypowiedzą u jego agenta moją polisę i najwyżej później będę musiał opłacić te dni które wykorzystałem na obecnej polisie. Przejdzie to?
@hydravlik Jak to napisać nową umowę po zgłoszeniu zbycia i przerejestrowaniu? XD Wiadomo, że w momencie sprzedaży przyczepki wszystkie prawa i obowiązki wynikające z polisy przeszły na znajomego, problem w tym że TU o tym nie wiedziało. Nie masz chyba innego wyjścia jak tylko zgłosić zbycie do TU, Twój dług pewnie zostanie anulowany. Problem w tym, że teraz kupujący może mieć przerwę w OC, gdyż prawdopodobnie PZU po zgłoszeniu przez Ciebie sprzedaży
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Neneszo @vertical: chcą napisać umowę k-s z datą np jutrzejszą, zgłosić zbycie tego samego dnia i juz jako nowi właściciele wypowiedzieć polisę. Zawierają nową, która ich tam interesuje. Ja z racji, że ją wypowiedzieli dostanę chyba cześć pieniędzy za niewykorzystany okres polisy i zapłacę jedynie za dni w których przyczepa była moja. Skoro wydział komunikacji nie powiadamia TU to chyba nie ma możliwości aby dowiedzieli się w drugą stronę?
@hydravlik No nie wiem, to bardzo ryzykowne, inna umowa dla wydziału komunikacji z marca a inna dla TU z jutrzejszego dnia, w dodatku ta jutrzejsza nie zgłaszana do wydziału komunikacji. Ja bym tak nie zrobił bo to co najmniej fałszowanie dokumentów. Generalnie Ty dałeś dupy z tym brakiem zgłoszenia a on dał dupy jeszcze bardziej z brakiem zgłoszenia się do TU przed końcem tamtej polisy.