Wpis z mikrobloga

#budujzwykopem #budowadomu #remontujzwykopem #remont

Projekt indywidualny domu się tworzy, zaczynam szukać ekipy. I tu dwa dylematy.

Po pierwsze, gdzie znlezlisce swoje? Niestety wśród znajomych nikt się nie budował i polecić nie może. Na FB raz po raz ktoś kogoś poleca ale mało to wiarygodne dla mnie. Jakieś inne stronki? Woj mazowieckie

Po drugie, jak bardzo drożej cenowo wychodzi ekipa ogarniająca wszystko od A do z? Rozpoczynając na fundamentach, kończąc na stanie surowym zamkniętym?
Porównując do systemu zleconego
  • 6
@ATAT-2:
1. casting :) odpytanie sąsiadów, ogłoszenia na oferii czy innych tego typu portalach, spotkanie z wykonawcą, spotkania z poprzednimi klientami
2. jak dowiadywałem się kilka lat temu to było to 15-20% inwestycji (okolice Warszawy)
@ATAT-2: Ja nie wiem nic o cenach ale od wielu słyszałem ze jednak lepiej powierzyć poszczególne etapy domu poszczególnym osobnym firmom i nadzorować.
Broń Boże nie powierzaj całego domu jednej firmie bo potem będziesz miał g*wno a nie dom.
To nie jedna opinie taka słyszałem ¯\(ツ)
Broń Boże nie powierzaj całego domu jednej firmie bo potem będziesz miał g*wno a nie dom.


@kajak98: a potem jak coś je$%#e to jeden będzie zwalał na drugiego i reklamacje będziesz załatwiał w sądzie

@ATAT-2: z tym "drożej" to należy wziąć pod uwagę kila rzeczy, po pierwsze szukając do różnych etapów różnych ekip czas całej inwestycji się wydłuża, co w przypadku kiedy mieszkasz w bloku powoduje, że ponosisz koszty kolejnych