Wpis z mikrobloga

Myślę nad założeniem konta maklerskiego w jakimś banku (aktualnie używam do tego revolut) do inwestowania długoterminowego w akcje na rynku zagranicznym. Konto osobiste mam w #bnpparibas i przeglądając ranking kont nie wygląda on jakoś słabo, choć szczerze 0.35% prowizji wydaje mi się sporo (to normalna kwota?) oraz 30zł za prowadzenie konta kwartalnie (polecany tu często mbank ma 50/25zł na pół roku). Plusem tu jest to, że miałbym darmowe przelewy. Natomiast jest jedna rzecz, która mnie odrzuca. Konto to pozwala na zakup na rynku zagranicznym tylko telefonicznie. Czyli muszę zadzwonić do banku, żeby kupił mi jakąś akcje? Jeśli tak to wygląda mi to bardzo słabo, ale może gdzie indziej też tak jest? Nawet jeśli nie BNP to w jakim innym banku polecacie konto maklerskie aktualnie? Wiem, żeby nie brać XTB, a kolejne według rankingu najlepiej opłaca się BOSSA, ale nie wiem czy patrzeć coś dodatkowo poza tymi cechami które są tam opisane.
I jeszcze pytanie czy posiadając konto maklerskie w polskim banku to robią oni coś więcej w ramach mojego rozliczania podatków niż taki revolut który wystawia tylko zestawienie i muszę sobie to liczyć sam?

#gielda #revolut #inwestycje #akcje
  • 28