Wpis z mikrobloga

@kurazjajami: jak tylko wypłata wpadnie na konto, nie ma sezonowych promocji

i nie kupuj butów wysokich za kostkę, skórzanych, ciężkich ze sztywną podeszwą, tylko lekkie niskie, najlepiej do biegania po górach ewentualnie lekkie podejściowe.
podziękujesz mi później
i nie kupuj butów wysokich za kostkę, skórzanych, ciężkich ze sztywną podeszwą, tylko lekkie niskie, najlepiej do biegania po górach ewentualnie lekkie podejściowe.


@pine: Co kto lubi. Nie generalizuj. Ja chodzę tylko w wysokich.
@Fafrocel: Nie mówię o tarzaniu się w błocie po kostki z 20 kilogramowym plecakiem tylko o chodzeniu po górskich szlakach podczas dwudniowego wypadu, podczas którego takie bajoro ciężko spotkać a nawet jeśli to często jest możliwość obejścia.

But wysoki jest ciężki, mniej wygodny, stopa się bardziej męczy, poci, gorsza amortyzacja.
Wole raz na jakiś czas wejsc po kostkę w kałuże żeby później laczek szybko wysechł na szlaku niż się męczyć w
@Fafrocel: @pine: Op jako tako chce zacząć przygodę z górami. Okolice wrocka czyli sudety, w środku marca wybieram się w okolice zakopanego, tam pewnie coś pochodzę...

Obejrzałem film bushcraftowego z Łukaszem superganem o butach i trochę się wyjaśniło... Wydaje mi się, że podejściówki miałyby wystarczyć na polskie góry... Podobają mi się lasportivy, ale drogie too... ewentualnie scarpa mojito, albo jakies midy... sam nie wiem.

na dwie pary butów (dla dziewczyny
@kurazjajami: Nie wiem skąd jesteś ale jeśli masz możliwość idź do sklepu turystycznego i przymierz wszystko co maja na stanie.
Na zdjęciu i papierze but może wydawać się idealny ale może totalnie nie pasować na twoje stopy.

Na butach nie oszczędzajcie, lepej kupić plecak tańszy, używany z giełdy ale laczki warto mieć porządne
@kurazjajami: Sprawdź garmont dragontail LT.
Dla mnie były super wygodne, trochę droższe ale to sprawdzony model.

Te które podałeś, nie wiem, nie znam. Firma wiadomo porządna, sprawdzona, musisz przymierzyć, sprawdzić jak trzymają się mokrej skaly, to mega ważne!