Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Zastanawiałem się nad otwarciem firmy w Polsce żeby coś takiego robić.

@Popularny_mis jest w Polsce w pobliżu Gorlic taki gość który buduje takie domy, wiem bo moi rodzice sie budowali, co prawda oni pełnowymiarowy 100m2 ale gość buduje co sobie klient życzy, szkielet stawia na miejscu, później dach, ściany itd. Jest tak popularny że ma kolejkę na najbliższe 3 lata. Ogólnie taki dom ich kosztował 200k ale brali drogie dodatki, farby drogie,
@dildo-vaggins wszystko zależne z czego zrobisz, jak ocieplisz itd, dwóch kuzynów się stawia teraz. Jeden systemem szkieletowym, parterówka ok 190m2. Drugi klasycznie dom z piętrem, pustak komurkowy podobny metraż. Pierwszy nie wie czy się zmieści w 500k w do tzw stanu deweloperskiego, drugi ok 300k, przy czym obaj sporo robą sami.
@Popularny_mis nie wiem jak z opłacalnością, ale wiem że co najmniej jedną firma sprzedaje te domki w konwencji DIY i to są domy całoroczne. Tylko te firmy, które kojarzę głównie się zajmują sprzedawaniem projektów a ekipy trzeba szukać gdzieś dalej, ew. oni polecają.
@Thexil jest kilka projektów w planach, chwilowo większość blokuje pandemia. Urzędy tak olewają wszystkich bo mają pretekst że wirus, że to się pod kabaret nadaje. Do tego problem z przemieszczaniem się.

@worldmaster ja jestem na etapie kupna działki pod dom(znaleziona zadatkowana czekamy na papiery i notariusza) , ale będę budował z materiałów "klasycznych"(też będzie ciekawie jak będę uczył się murować) , razem z braćmi mamy zamiar się zabrać za budowe takiego domku